• $8,1741
  • €9,73
  • 453.35
  • 1375.91
19 Ağustos 2020 Çarşamba 07:42 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı yeni koronavirüs denetimleri genelgesi: Koronavirüs denetimleri nasıl yapılacak?

İçişleri Bakanlığı yeni koronavirüs denetimleri genelgesi: Koronavirüs denetimleri nasıl yapılacak"

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine, “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu yeni genelge gönderdi. Yeni tip koronavirüs salgınında yaşanan artış sebebiyle İçişleri Bakanlığı, salgınla mücadele kapsamında yarın detaylı koronavirüs denetimi yapılacağını açıkladı. Valilerin denetiminde gerçekleşecek olan koronavirüs denetimlerinde restoran, park, bahçe ve kamuya açık alanlar denetlenecek.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine “Covid-19 Tedbirleri Denetimleri” kapsamından yeni bir yazı gönderdi.  Yeni tip koronavirüs salgını sonrası kurallara ne kadar dikkat edildiği ölçülecek. Koronavirüs genelgesinde gerçekleşecek olan denetime Valilerin yönetimde düzenlenecek. 

GENELGE NELERİ KAPSIYOR?

Genelgede, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürüldüğü belirtildi.

Valilerin yönetim ve koordinasyonunda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar, halı sahalar, bilardo salonları ve bilumum yaşam alanlarında gerçekleştirilecek.

<p><strong>LİDER BEŞİKTAŞ YOLUNA KAYIPSIZ DEVAM EDERKEN, RAKİPLERİ FENERBAHÇE VE GALATASARAY'LA DA F

BB Erzurumspor - Beşiktaş Maç Yorumu

Ramazan davulcuları ilk mesailerine başladı

Yerin metrelerce altında ilk sahur böyle görüntülendi

Sahur sofranızda bunlar olsun!