• $8,0742
  • €9,7081
  • 450.43
  • 1409.19
07 Temmuz 2020 Salı 16:50 | Son Güncelleme:

81 ilde koronavirüs denetimleri yarın başlıyor! Koronavirüs denetimleri nasıl olacak?

81 ilde koronavirüs denetimleri yarın başlıyor! Koronavirüs denetimleri nasıl olacak"

Koronavirüs denetimleri yarın itibari ile başlıyor. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yeni tip koronavirüs salgını için “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konu başlıklı yeni yazı gönderdi. Kontrollü sosyal hayat kapsamında temizlik, maske kuralları ve sosyal mesafe kuralları da genelge içinde yer aldı. Alınan kurallar ve faaliyetleri çerçevesinde sosyal hayatın devam ettirilmesi amaçlanıyor. İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan Koronavirüs denetimleri nasıl olacak, ne zaman yapılacak? Detaylı bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Normalleşme adımları sonrası yeni tip koronavirüs tedbirleri İçişleri Bakalığı'nda 81 il valiliğine gönderildi. “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” başlıklı genelgede, kontrollü sosyal yaşamda maske, temizlik ve mesafe kurallarının denetimli bir şekilde sürdürülmesi esas alındı. Yayınlanan Genelgede kurum ve kuruluşların kuralları ne kadar uyduğu gözlemlenecek. Pazar yerlerinden taksilere, düğün salonlarından güzellik merkezlerine kadar koronavirüs denetimleri yapılacak.  Koronavirüs denetimleri nasıl olacak, ne zaman yapılacak? Haberimizin içerisinden konu hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ NELERİ KAPSIYOR?

Daha önce genelgelerle her bir işyeri/faaliyet alanı için alınması gereken önlemler belirlendiği hatırlatılan genelgede, bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların; valiler yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü denetimleri gerçekleştirilecek.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıklar yapılacak.

Denetim ekipleri, her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.) ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenelenecek.

<h3>ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI FİNALİ 18 MAYIS SALI GÜNÜ SAAT 20:45'TE OYNANACAK</h3><p>TFF, Beşiktaş ile

Haftanın futbol başlıkları... Bozuk statlarda maç oynatılmayacak

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi