• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
04 Haziran 2020 Perşembe 11:50 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı yeni genelgesi yayında!

İçişleri Bakanlığı yeni genelgesi yayında!

İçişleri Bakanlığı genelgeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Koronavirüsle mücadelede girdiğimiz normalleşme sürecinde bazı illerdeki seyahat kısıtlaması kaldırıldı.

Bakanlık tarafından valiliklere gönderilen genelgede, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile alınan önlemler ve normalleşme sürecinde alınan yeni kararlara yer verildi. 9 ilde şehir seyahat kısıtlamaları 11 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00'dan itibaren kaldırıldı. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI YENİ GENELGESİ

Bakanlığımızın valiliklere gönderdiği Genelgede, tüm Dünyada devam eden ve fiziksel temas, solunum vb. yollarla çok hızlı bir şekilde bulaşarak enfekte olan insan sayısını hızla arttıran yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının, halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve kişiler arası teması azaltmak, sosyal izolasyonu sağlamanın hayati önem taşıdığı belirtildi.

Genelgede, aksi halde virüsün yayılımı hızlanarak vaka sayısı ve buna bağlı olarak tedavi gereksinimi duyacak kişi sayısını arttıracağı, bu durumun da toplum sağlığı ve kamu düzeninin ciddi şekilde bozulmasına sebep olacağı ifade edildi.

Daha önce gönderilen genelge ile sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu sağlamak adına büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta kara, hava ve deniz yoluyla yapılacak tüm giriş/çıkışların 15 gün süreyle sınırlandırıldığı, bahse konu kısıtlamanın süresinin ise 04 Mayıs Pazartesi günü saat 24.00’a kadar uzatıldığı anımsatıldı.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü