• $7,4069
  • €8,9587
  • 416.574
  • 1471.39
29 Ocak 2021 Cuma 15:46 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı, "militan" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

İçişleri Bakanlığı, "militan" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu
DHA

İçişleri Bakanlığı, vali ve kaymakamlara yönelik "militan" ifadesi nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

İçişleri Bakanlığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen suç duyurusu dilekçesinde, partisinin grup toplantısında vali ve kaymakamlara yönelik "militan" ifadesi kullanan Kılıçdaroğlu'nun "kamu görevlisine karşı hakaret" suçunu işlediği kaydedildi 

DHA'da yer alan haberde eski CHP Milletvekili Berhan Şimşek'in vali ve kaymakamlara yönelik 'militan' sözleri üzerine başlayan tartışma sonrası konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İçişleri Bakanlığı bir genelge yazıyor, bütün valiliklere hepiniz suç duyurusunda bulunun, dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız, hepiniz yolsuzluğun militanısınız, ahlaksızlığın militanısınız" ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun bu konuşmasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, "Vali ve kaymakamlarımıza 'militan' diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız" açıklamasını yapmıştı.

'KAMU GÖREVLİSİNE HAKARET'TEN SUÇ DUYURUSU

Bakanlık avukatları, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Kılıçdaroğlu hakkında 'kamu görevlisine hakaret'ten suç duyurusunda bulundu.

BİRÇOK İLİN VALİSİ DE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Öte yandan birçok ilin valisinin de bulundukları illerde Cumhuriyet Savcılıklarına giderek, Berhan Şimşek ve Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundukları, Ankara Valiliği’nin de Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

<p>İran'ın Ankara Büyükelçisi, Türkiye'yi Irak'ın egemenliğini ihlal etmekle eleştiren ifadeler nede

Türkiye'den İran'a net mesaj!

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek