• $8,0772
  • €9,7174
  • 452.492
  • 1409.19
23 Mart 2021 Salı 23:20 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Türkiye istemediği sözleşmeden çıkar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Türkiye istemediği sözleşmeden çıkar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Türk Polisi ve Diğer Kolluk Kuvvetlerinin Seyahat Belgesi Sahteciliği Tespiti ve Risk Analizi Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Açılış Konferansı'nda konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesiyle ilgili "Haksız bir ithamla karşı karşıya kaldık. Biz egemen bir devletiz. İstediğimiz uluslararası sözleşmenin altına imza atarız, istediğimizden çıkarız" diye konuştu.

YERLİ MİLLİ YAZILIM

Soylu, "Size güzel bir haber daha vereyim' diyerek yerli ve milli yazılımı duyurdu. Soylu, mart ayında Göç Genel Müdürlüğü'nde kullanılmaya başlanan uygulamayı ay sonuna kadar 81 ilde aktif hale getireceklerini açıkladı. Bakan Soylu, "1 Nisan'da yerli ve milli programımızı kullanacağız. Bize karşı bunu asimetrik olarak kullanıyorlardı. Zaman itibarıyla da, nakit ve kaynak itibarıyla da faydası olacak. Artık başka bir ülkenin programına ihtiyacımız yok" dedi.

AVRUPA'YA GÖÇ TEPKİSİ! 'BUNLAR ÇIPLAK GERÇEKLER'

Kürsüdeki konuşmasında Avrupa ülkelerine sitem eden Bakan Soylu, 'Çok güzel takım elbiselerimiz var, giymeye devam edelim. Avrupa'da şaşaalı toplantılar yapalım. Videokonferans bittikten sonra neşeyle hayatımıza devam edelim. Bu çocukların hakkını dünya nasıl ödeyecek. 'Mış' gibi yaparak ödeyemeyiz. Avrupa vur patlasın, çal oynasın devam etsin. Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler' dedi.

<p>Kamu çalışanlarıyla ilgili tedbirleri içeren Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımland

Kamu çalışanlarına yönelik tedbirler neler?

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Erzurum'un asırlık camilerinde Kovid-19 nedeniyle ramazan buruk geçiyor

Bakan Çavuşoğlu, NATO Konseyi Toplantısı'na katılmak üzere Brüksel'e geldi