• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
14 Ekim 2021 Perşembe 08:02 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Suikast iddiası FETÖ taktiği

‘Siyasi cinayetler' iddiası FETÖ taktiği. Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun ‘siyasi cinayet' iddialarına yanıt verdi: “Emniyet ve MİT'te böyle bir istihbarat yok.”

'Siyasi cinayet' iddialarına ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan açıklama geldi. Söylediği sözün nereye gideceğini hesap edemeyen tavırların görüldüğünü ifade eden Bakan Soylu, "Ağzından çıkanın hangi endişeye toplumu sevk edeceğini hesaplayamayan ya da kasıtlı davranış içerisinde bulunanlar var" dedi.

BÖYLE BİR BİLGİ YOK

"Topluma böyle bir söz söylüyorsanız bunun kendine ait bir karşılığı olmalı" diyen Soylu, şunları kaydetti: "Siyasi, seri cinayetlerin istihbaratını nereden öğrenebilirsiniz? Ben İçişleri Bakanıyım, sordum, 'Arkadaşlar böyle bir siyasi cinayet, bahsedildiği gibi toplumu kaosa sürüklemek üzere siyasi cinayet istihbaratı var mı?', yok. Milli İstihbarat Teşkilatımıza soralım, sorduk, böyle bir bilgi yok."

Soylu, "Bu FETÖ taktiğidir, açık. Onlarla çok kol kola girerseniz, hamiliğini kabul ederseniz geleceğiniz durum budur" dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Söz konusu iddia CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gündeme getirilmişti. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın sözleri belli çevreleri cesaretlendiriyor" diyerek siyasi cinayetler işlenebileceğini öne sürmüştü. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin sorumsuzluk olduğunu söylemişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, iddialarla ilgili resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!

Sosyal medyayı sallayan en ilginç ilizyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi