• $13,4698
  • €15,3806
  • 787.775
  • 2085.76
7 Mayıs 2021 Cuma 00:31 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakanı Soylu: Alkol yasağına destek yüzde 78

İçişleri Bakanı Soylu: Alkol yasağına destek yüzde 78

Bakan Soylu'dan çarpıcı açıklamalar! İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 24 TV'de, Belkıs Kılıçkaya moderatörlüğünde, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek'in sorularını yanıtladı.

VİRÜSLE MÜCADELE: "Salgınla mücadele sürecinde 4 temel ilke belirledik: Kamu düzeni ve güvenliğinin devamı, üretim ve tedarik zincirinin aksamaması, sağlık sisteminin devamı ve temizlik-maske-mesafe üçlüsünün temini. Türk halkını eve kapattık ama hepsi sağlığımız için. Tüm Türkiye olarak fedakarlıklarda bulunduk. Ben de yakınlarımı kaybettim. Kapanma gününün başından itibaren milletimizin yüzde 95'i hatta yüzde 99'u buna uydu. Milletimizi bu süreçte yalnız bırakmadık. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için 21 milyon kez ayaklarına gidildi. Dünyada başka bir örneği yok."

MARKET DÜZENLEMESİ: "Esnaf diyor ki 'ben kapandım, fedakarlığımı yaptım', bütün istişarelerimizi yaparak marketçileri çağırdık, 'haklısınız dediler', onlar da sağolsunlar. Cumartesi günleri tarım üretimi yapan vatandaşlarımız ürünlerini satabilsinler diye bir karar aldık."

ALKOL SATIŞI: "Araştırma şirketi var, bize de yakın değil, yaptığı çalışmada vatandaşların yıl başında yüzde 75, bu kapanma döneminde yüzde 78 oranında 'bu fedakarlığa ihtiyaç var' dediğini açıkladı. DSÖ, 6 maddelik uyarı yayımladı. 'Alkol kullanmayın, uyanık kalın. Alkol kullanımı sırasında sosyal mesafeyi korumama riski var' diyerek uyarılar listesi yayımladı. Biz bu uyarıları da dikkate aldık."

KRİPTOSUNCUK: "Arnavutluk'ta olduğuna inanıyoruz. Arkadaşlarımız orada. Hukuka teslim etmek için çaba sarf ediyoruz."

DİYARBAKIR ANNELERİ: "Silahları yok ama bir terör örgütünü eritiyorlar. Allah onlardan bin kere razı olsun, ellerinden öpüyorum. Sadece kendi çocukları adına orada değiller. Bu ay itibariyle 67 kişi ikna olup geldi, onlar orada sağlam iradeyle duruyorlar diye. Tarihin en güçlü dönemindeyiz, Allah cumhurbaşkanımızdan razı olsun, Allah milletimizden razı olsun, şehitlerimizden razı olsun. 2016'nın 15 Temmuz'undan sonra Allah'a hamdolsun ki terör eylemi yok. Biz PKK'yı değil arkasındaki güçleri, deniz aşırı ve Avrupalı destekçileriyle de mücadele ediyoruz. Erdoğan, Doğu'nun makus talihini yenmiştir. Şu anda 100 metre depara kalkmak üzere bekleyen bir ülke konumundayız."

'AKŞENER, ONU TANIDIĞIMIZI BİLİR'

"Meral Akşener bana aptal dedi. Biz birlikte siyaset yaptık Doğru Yol Partisi'nde. O da biliyor ki, biz onu çok iyi tanırız. Tekrar ediyorum, biz onu iyi tanırız. Bir hanımefendiye hiç yakışmaz. Bu kadar kibir, bu kadar kendini bilmezlik. Akşener 6 ay İçişleri Bakanlığı yaptı. Stajyer İçişleri Bakanı. Biz onu iyi tanırız o da bizim onu iyi tanıdığımızı bilir. Değer sistemi olmadığını da biliriz."

'İMAMOĞLU'NA SORUŞTURMA YOK'

"Camilerde ve mezarlık yerlerinde eller arkaya konulmaz. Saygı, edep ve terbiyedir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, orada belediye başkanı sıfatıyla var. Vatandaş, Fatih Sultan Mehmet'e saygısızlık olduğunu düşünüyor. Bu görüntüleri gördükten sonra ben de saygısızlık olduğunu düşündüm. Bu bir vatandaşımızın şikayeti. Birçok şikayet var böyle. Kişiye özel bir durum söz konusu değil. Ve soruşturma söz konusu değil."

  • içişleri bakanı süleyman soylu
  • alkol yasağı
  • diyarbakır anneleri
  • mustafa kartoğlu
  • belkıs kılıçkaya
  • murat çiçek
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...
Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Dışa bağımlılığı bitirecek projede kritik aşama! Borular Filyos Limanı'nda...

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek
Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Tarihi gün: Ticari dengeleri Türkiye lehine değiştirecek

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu
Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

Karadeniz'den Rusya'ya ihracatın lideri Trabzon oldu

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi