• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
03 Mayıs 2021 Pazartesi 21:08 | Son Güncelleme:

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, tam kapanmaya ilişkin çalışmaları GAMER'de takip etti

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, tam kapanmaya ilişkin çalışmaları GAMER'de takip etti
AA

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, tam kapanmaya ilişkin çalışmaları GAMER'de takip etti. Bakan Yardımcısı Ersoy, "Bugün 2 bin 370 jandarma, 3 bin 186 emniyet kontrol ve denetleme noktalarımızda, toplam 53 bin 482 görevlimiz marifetiyle denetimlerimiz devam ediyor." ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2 bin 370 jandarma, 3 bin 186 emniyet kontrol ve denetleme noktalarında, toplam 53 bin 482 görevli ile denetimlerin devam ettiğini bildirdi.

AA'nın aktardığı habere göre, Ersoy, Bakanlık'taki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER), Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'da sona erecek tam kapanmaya ilişkin çalışmaları takip etti.

GAMER'de bulunan ekranlardan, Türkiye'nin her köşesinin gözlemlenerek, bağlantı kurulabildiğini belirten Bakan Yardımcısı Ersoy, hem afet durumları ve toplumsal olayların hem de şehirlerin ya da ülkenin güvenliğini etkileyebilecek güvenlik hadiselerinin, buradan takip edilebildiğini söyledi.

Alınan önlemlerin etkin şekilde uygulanmasını gözlemlemek, denetlemek ve sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının önemli birtakım düzenlemeler yaparak kararlar aldığını ifade eden Ersoy, ülke genelinde yapılan çalışmaları ve denetimleri 24 saat esasına göre merkezden takip ettiklerini anlattı.

Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, sabah saatlerinden bu yana, 26 değişik kontrol ve denetim noktasına bağlanarak, çalışmalar hakkında bilgi aldığını söyledi.

Ersoy, "Tedbirlerimizin uygulanmasını sağlamak, milletimizin bu beladan bir an evvel kurtulmasına katkıda bulunmak amacıyla güvenlik birimlerimiz ülkemizin her köşesinde yoğun şekilde kontrollerine devam ediyor. Bugün 2 bin 370 jandarma, 3 bin 186 emniyet kontrol ve denetleme noktalarımızda, toplam 53 bin 482 görevlimiz marifetiyle denetimlerimiz devam ediyor." diye konuştu.

Vatandaşların kısıtlamalara riayet ettiğini belirten Ersoy, "Geçmiş hafta sonları yaptığımız kısıtlamalara göre, neredeyse yüzde 50'nin üzerinde bir katılım yoğunluğunun sağlandığını, trafikte de yüzde 65'in üzerinde bir rahatlama sağlandığını söyleyebiliriz." dedi.

  • Mehmet Ersoy
  • GAMER
  • İçişleri Bakan Yardımcısı
  • tam kapanma
<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır