• $13,7107
  • €15,5108
  • 786.546
  • 1910.41
27 Temmuz 2021 Salı 22:17 | Son Güncelleme:

İBB'den tepki çeken uygulama: İstiklal'deki ağaçları kaldırdılar

İBB'den tepki çeken uygulama: İstiklal'deki ağaçları kaldırdılar

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İBB'nin saksı ve ağaçları kaldırma uygulamasına tepki gösterdi. Yıldız konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "İstiklal'e iki yıl önce yerleştirdiğimiz saksılar ve ağaçlar, sırf Beyoğlu Belediyesi logosu taşıdığı gerekçesiyle yerlerinden atıldı." ifadelerini kullandı. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu tepki çeken olaya ilişkin, "CHP'li İBB İstanbul'a hizmet etmediği gibi Beyoğlu'na, İstanbul'a ve İstanbullulara hizmet edenleri de engelliyor." dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, sırf Beyoğlu Belediyesi logosu taşıdığı gerekçesiyle İstiklal Caddesi'ndeki saksı ve ve ağaçların yerlerinden eden İBB'ye tepki gösterdi.

Yıldız konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, "İBB'ye açıkça soruyorum: milletimize hizmeti neden engelliyorsunuz? Ağaçlardan ne istediniz, size nasıl bir zarar verdi ki sivil ekiplerinizle gece 4'te organize olup onları caddeden attınız? Neden birlikte hizmet etmeyi değil de hizmet edeni engellemeyi tercih ediyorsunuz?" ifadelerine yer verdi.

Yıldız'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Kıymetli İstanbullu hemşehrilerim, bu sabaha karşı İstiklal Caddesi'nde Büyükşehir Belediyesi'nin çirkin bir uygulamasına maruz kaldık. İBB bu yanlış tavrı sadece Beyoğlu'muza değil tüm İstanbul'a göstermiştir."

"İstiklal'e iki yıl önce yerleştirdiğimiz saksılar ve ağaçlar, sırf Beyoğlu Belediyesi logosu taşıdığı gerekçesiyle yerlerinden atıldı."

"2019'da göreve geldiğimizde İstiklal 2020 vizyonunu açıklamıştım."

"İstiklal'i daha yeşil, daha temiz, daha aydınlık, daha neşeli yapmak için verdiğim sözler vardı.

Bu sözlerin hepsini yerine getirdik. Caddeyi baştan sona aydınlattık, Müzik Durakları ile sokak müziğine alanlar açtık, sergiler ve kültür etkinlikleriyle caddeyi süsledik."

"Pandemi sürecinde maske dağıtımını bir gün bile aksatmadık, temizliği için gece gündüz çalıştık. Fakat İBB yönetimi İstiklal'e sadece bozmaya ve yıkmaya geldi, hiçbir etkinlik veya katkısı olmadı. Maske standımızı yıkmak için gece zabıtalarla yaptıkları operasyon hafızanızdadır."

"Milletimize hizmet anlayışıyla İBB'nin noksan kaldığı hizmetlerde yardımına koştuk, eksiklerini tamamladık. Yoğun kar yağışı günlerinde ana yolları açan da bizdik, temizliği yapan da. Ama İBB sırf Beyoğlu Belediyesi getirip koydu diye, İstiklal'deki ağaçları kaldırıp attı."

"İBB'ye açıkça soruyorum: milletimize hizmeti neden engelliyorsunuz? Ağaçlardan ne istediniz, size nasıl bir zarar verdi ki sivil ekiplerinizle gece 4'te organize olup onları caddeden attınız? Neden birlikte hizmet etmeyi değil de hizmet edeni engellemeyi tercih ediyorsunuz?"

"İBB, İSTANBUL'A VE İSTANBULLULARA HİZMET EDENLERİ DE ENGELLİYOR"

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB'nin bu uygulamasına, "CHP'li İBB İstanbul'a hizmet etmediği gibi Beyoğlu'na, İstanbul'a ve İstanbullulara hizmet edenleri de engelliyor." ifadeleriyle tepki gösterdi.

"BİR ÖRNEK DE ÜSKÜDAR'DAN"

Mehmet Tevfik Göksu, İBB'nin sorumluluğunda olan Küçük Çamlıca Korusu'nda ördeklerin yaşam alanı olan havuzlarda yapılan bakım nedeniyle ördeklerin aç ve susuz bırakılmasını örnek göstererek, "CHP'li İBB'nin hizmet etmediği gibi hizmet edenleri engellemesine bir örnek de Üsküdar'dan. Anladık İBB'nin İstanbul'a hizmet etmek gibi bir derdi yok. Bari hizmet edenlere karışmayın." ifadelerini kullandı.

Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak
Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

Yatırım için bakanlığa başvurdular! Binlerce kişiye iş kapısı açılacak

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'
'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

'Yükümüz 840 lirada kalsın, asgari ücret 4 bin TL olsun'

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu
Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te 'Asker Duası' coşkusu

Başkan Erdoğan 24 yıl sonra o şiiri yeniden okudu... Siirt'te "Asker Duası" coşkusu

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor