• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
20 Nisan 2021 Salı 23:31 | Son Güncelleme:

İBB'den tartışılan uygulama! Esenler Belediye Başkanı Göksu: Cumaya giden fişleniyor

İBB'den tartışılan uygulama! Esenler Belediye Başkanı Göksu: Cumaya giden fişleniyor

İBB'de cuma namazına giden personel fişleniyor. İBB'de yeni başlayan uygulamaya göre, cuma namazına gitmek isteyen personelin, idareye izin dilekçesi yazması gerekiyor. Esenler Belediye Başkanı Göksu, “CHP orijinine dönüyor” dedi.

Göreve gelir gelmez binlerce İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanının işine son veren yeni İBB yönetimi, bir skandala daha imza attı. Cuma günleri Cuma namazı kılmaya gitmek isteyenlere izin vermeyen İBB yönetimi, kendilerince bir çıkış yolu bularak bu kişilere 'İbadet İzin Talep Formu' imzalatmaya başladı.

İBB yönetiminin bu uygulamasını fişleme olarak değerlendiren İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bundan sonraki adımları da İBB'de ikna odaları kurmak olacak herhalde" diye tepki gösterdi.

Göksu "Anlaşılan özledikleri tek parti dönemini yaşatacaklar" dedi.

İŞTE O DİLEKÇE

ORİJİNLERİNE DÖNÜYORLAR

AKŞAM'a açıklamalarda bulunan Göksu şunları söyledi: "Yeni bir uygulama yapmışlar. Bu belgeyi imzalamayan personelin Cuma namazında geçirdiği saatlerin mesaisine ekleneceği belirtiliyor. Bu uygulama başlı başına bir fişlemedir. Tek parti dönemi yeniden hortlatılmak isteniyor. CHP kendi genlerinden hiçbir zaman kurtulamaz. Burada hem baskı var hem de fişleme. Bunu CHP'nin basit bir uygulaması gibi görmemiz mümkün değil. Daha neler göreceğiz. Yavaş yavaş kendi genlerine orijinlerine dönmeye başladı. Biz bunu her platformda gündeme getireceğiz."

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır