• $8,8689
 • €10,474
 • 499.049
 • 1384.68
31 Temmuz 2021 Cumartesi 07:40 | Son Güncelleme:

Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı? Hükümlü izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?

Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı" Hükümlü izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitiyor"

Cezaevi hükümlülerin izin sürelerine ilişkin ve Resmi Gazete bilgileri yakından takip ediliyordu. Bilindiği üzere koronavirüs diğer bir adıyla kovid izni ile denetimli serbestlikten yararlanan ve hüküm sürelerini izinli olarak geçiren mahkumlar, yayımlanan son karara göre, izin süreleri 31 Temmuz tarihinde sona eriyordu. Hükümlülerin merakla beklediği cezaevi izin sürelerine ilişkin Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğü tarafından, konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldı. İşte konuya ilişkin yapılan açıklamanın detayları...

Açık cezaevi izinlerine ilişkin hükümlülerin beklediği haber geldi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğü'nden (CTE) Kovid-19 izni ile denetimli serbestlikten yararlanan bazı hükümlülerin izin sürelerine ilişkin duyuru yapıldı. Peki Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı? Hükümlü izinleri uzatıldı mı, ne zaman bitiyor?

Normal şartlar altında 31 Mayıs tarihine kadar uzatılan açık cezaevi izinleri, Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan kararla 31 Temmuz 2021 tarihine kadar bir kez daha uzatılmıştı. Alınan yeni karara göre izin süreleri 2 ay daha uzatılmış oldu.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI

"5275 sayılı Kanun'un Geçici 9/5. maddesi uyarınca alınan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün "29/07/2021 tarih ve 13588366-149-943 sayılı yazıları ile COVID-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen KOVID-19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına" dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 31 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir."

Mayıs ayında açık cezaevi izinleri bir kez daha uzatılmıştı. Adalet Bakanlığı Ceza Tevfikevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan genelgeye göre açık cezaevi izinleri 2 ay daha uzatılmış; Buna göre mahkumlar 2 ay daha izinli sayılabilmişti. Açık cezaevi izinleri için 14 Temmuz 2021 tarihli Resmi Gazete'de şu ifadeler yer almıştı;

30 KASIM'A KADAR UZATMA HAKKI BULUNUYOR

"13/12/2004 tarihli ve 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun geçici 9 uncu maddesinin beşinci fıkrasında yer alan "yedi kez" ibaresi "dokuz kez" şeklinde ve altıncı fıkrasında yer alan "31/7/2021" ibaresi "30/11/2021" şeklinde değiştirilmiştir"

Bu karara göre, Adalet Bakanlığı, 30 Kasım tarihine kadar açık cezaevi izinlerini uzatma yetkisine sahip olacak.

 • açıkcezaevi izinleri
 • cezaevi izin süreleri
 • Hükümlü izinleri uzatıldı mı
 • cezaevi izinleri ne zaman bitiyor
 • Açık cezaevi izinleri ne zamana kadar uzatıldı
 • cte açık cezaevi izinleri
 • adalet bakanlığı son dakika af haberleri
<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor