• $8,1445
  • €9,7247
  • 453.078
  • 1375.91
26 Şubat 2021 Cuma 09:40 | Son Güncelleme:

Hoş geldin 1992: CHP belediyeciliğinin “kirli” yüzü Maltepe'de yükseliyor

Hoş geldin 1992: CHP belediyeciliğinin “kirli” yüzü Maltepe'de yükseliyor
Aksam.com.tr

CHP'li belediyelerin “kirli” yüzü bu kez İstanbul Maltepe'de ortaya çıktı. Belediye ile işçiler arasında anlaşma sağlanamamasının ardından işçiler greve gitti. İlçe halkı ise koronavirüs salgınının yaşandığı bir dönemde zehir saçan çöp dağları ile baş başa kaldı.

CHP'nin "çöp, çukur, çamur" belediyeciliği, "kirli" yüzünü bu kez İstanbul Maltepe'de gösterdi. İlçe halkı, çöp konteynerlerinin küçük birer çöp dağına dönüştüğü sokak ve caddelerde yürümekte bile zorlanıyor.

Maltepe Belediyesi ile işçiler arasında toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamamasının ardından işçiler greve başladı. Maltepe halkı, CHP'nin yerel seçimlerde "Her şey çok güzel olacak" sözünü kullandığını hatırlatarak, "Her şey böyle mi güzel olacak?" diye tepki gösterdi.

İlçenin her bir köşesinde yükselen çöp dağları, özellikle koronavirüs salgınının yaşandığı bu dönemde halk sağlığını hiçe sayıyor.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. İlker İnanç Balkan, atıkların açık alanda uzun süre bekletilmesinin çok ciddi sorunlara yol açabileceğini söyledi.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yazdığı "TıkırTıkırÇalışıyoruz" etiketi altında paylaşılan bir fotoğraf kolajı, CHP'li belediyelerin nasıl çalıştığını gözler önüne serdi:

<p>RAMAZAN'IN İLK GÜNÜ YAĞIŞLAR ÇEKİLİYOR</p><p>Hafta başında Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nu

Meteoroloji Uzmanı açıkladı... Ramazan'da hava durumu nasıl olacak?

Sahur sofranızda bunlar olsun!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başbakanı Dibeybe'yi resmi törenle karşıladı.

Düzce'de denizin bir kısmı kahverengiye dönüştü