• $7,3442
  • €8,8891
  • 410.563
  • 1528.82
15 Şubat 2021 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

Hollanda televizyonu haber yaptı! 'Türkler aşılamada bizden iyi'

Hollanda televizyonu haber yaptı! 'Türkler aşılamada bizden iyi'

Hollanda'dan Türk hekimlere övgü. Hollanda TV'sinin haberinde “Türkiye'de sağlık ekipleri olumsuz hava koşullarına rağmen en ücra yerlerde bile aşı yapıyor” denildi.

Hollanda'nın ulusal ve uluslararası haber kanalı RTL Nieuws, Türkiye'ye gelerek Van'ın köylerinde sağlık çalışanlarının halka koronavirüs aşısı yapma çalışmalarını özel haber olarak görüntüledi. Gazeteci Olaf Koens tarafından Van'da çekilen görüntülerde, yoğun kar yağışı ve coğrafi zorluklara aldırmadan aşıyı 'karın içinde adeta tırmanarak' vatandaşlara ulaştıran Türk sağlık çalışanlarından övgüyle bahsedildi.

Haberde, Hollanda'da kış şartları sebebiyle bazı aşı ve test merkezlerinin kapalı olduğunu ancak Türkiye'de aynı şartların geçerli olduğunu buna rağmen doktorların en uzak yerleşimlere de giderek aşı yaptığı ifade edildi.

DR. ZENGİN ÖRNEK OLDU

Örnek gösterilen Doktor Ayşenur Zengin ve ekibinin, her sabah aşı için özenli bir planlamayla yollara düştüğü belirtildi. Ekibin dağlık karlı arazide yürüyerek yüksek rakımlı köylere çıktığı ve halka aşı yaptığı vurgulandı.

<p>Bu süreç şu şekilde ilerleyecek:<br></p><p>İllerimiz 100 bin nüfusa düşen vaka  sayısı baş

Kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik