• $7,4601
  • €9,0124
  • 410.409
  • 1531.05
29 Temmuz 2014 Salı 10:40 | Son Güncelleme:

Herkes buraya akın etti

Herkes buraya akın etti

Ramazan Bayramı tatilinde Karadeniz kıyıları tıklım tıklım doldu.

Karadeniz’in İncisi Akçakoca plajlarında Ramazan Bayramı’nın 1. gününde görülen doluluk, dudak uçuklatan boyutlara ulaştı.

Bayram tatilini Akçakoca’da geçiren turistlerin ilk günden tercih ettikleri plajlarda, "İğne atsan yere düşmez" sözünü doğrularcasına bir kalabalık oluşurken, şehir içinde bulunan otoparkların da ihtiyaçları karşılamada yetersiz kaldığı görüldü. Nüfusun yüzde yüz artması, plajları doldurdu. Deniz suyu sıcaklığı 23 derecenin üzerine çıkarken, sıcaktan bunalan vatandaşlar sahilleri doldurdu. Akçakoca Çuhalı Plajı adeta bodrum sahillerini aratmadı.

Akçakoca plajları, gündüz saatlerinde Ege ve Akdeniz’de bulunan plaj görüntülerini aratmazken, akşam saatlerindeyse ilçenin eğlence mekanları ve gezi yolları turist kalabalığıyla dolup taştı.

Yollardan sonra koylarda doldu taştı 

Mavi yolculuğun vazgeçilmez duraklarından biri olan Marmaris Hisarönü Körfezi'nin birbirinden güzel koyları, Ramazan Bayramı nedeniyle teknelerle doldu. Beş günlük tatili değerlendirmek isteyen yat sahipleri, tekneleriyle koylara adeta akın etti. 

Bir hafta önce en çok üç- dört teknenin bağlı bulunduğu koylar, yanyana demirleyen tekneler nedeniyle marinaya benzedi. 

Ramazan Bayramı nedeniyle başta İstanbul olmak üzere, büyük şehirlerden Muğla'ya akın eden tatilcilere, tekne sahipleri de eklendi. Hisarönü Körfezi'nde marina ve iskelelere bağlı duran teknelerine gelen yat sahipleri, hemen koylara geçmeyi tercih etti. Başta Selimiye, Orhaniye, Bozburun ve Dirsek Bükü olmak üzere, deniz suyu sıcaklığının 24-26 dereceye ulaştığı birbirinden güzel koylarda tekneler neredeyse üst üste demirledi. Yatların bir bölümü de Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'na geçmeyi tercih etti. 

TATİLCİLERİ KEÇİLER KARŞILADI

Marmaris'in turistik mahallelerinden Selimiye'de, yat sahiplerinin tercihi olan ve halk arasında Naz koyu olarak bilinen Çamlı Koy'da ise keçilerin deniz kenarına inmesiyle güzel görüntüler oluştu. Botlarla, yüzmek için koya gelen tatilcileri keçiler karşıladı. Bir süre kıyıda kalan keçiler, daha sonra yollarına devam etti.DHA/İHA 

 

 

<p>Hayat koşuşturmasında, görev ve sorumlulukların ağırlığı ve yoğunluğu altında yaşadığımız şehri n

Iskalanan hayatlar...

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı