• $ 6,8659
  • € 7,7832
  • 393.659
  • 117707
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
14 Mayıs 2014 Çarşamba 15:40 | Son Güncelleme:

Hem eşini, hem oğlunu bekliyor

Soma'daki maden kazasında kocası ve büyük oğlu göçükte kalan Meliha Avkaş “Neredesin Hüseyin’im, oğlumu da al çık gel artık” diyerek ağlıyor.

Avkaş ailesi Soma'da endişe içinde bekleyen onlarca madenci ailesinden biri. Şimdi Baba Hüseyin Avkaş ve büyük oğlu Ferhat Avkaş'tan gelecek haberi bekliyorlar. 

Avkaş’ın küçük oğlu Fatih Avkaş da gözyaşları içinde “Raporlu olmasam ben de şimdi babamla ağabeyimin yanındaydım” diye anlatıyor. 

Hüseyin Avkaş, 2010 yılından beri Soma Madeni’nde oğulları Ferhat (20) ve Fatih (19) ile birlikte ailesini geçindirmek için kazma kürek sallıyordu. Ayda ortalama 2 bin lira kazanan Hüseyin Avkaş, ayda ortalama bin 300 lira maaş alan büyük oğlu Ferhat’la dün 08-16, madencilerin deyişiyle 'paşa' vardiyasına girdi. Avkaş’ın küçük oğlu Fatih Avkaş ise bel ağrısı nedeniyle doktordan rapor aldığı için aynı vardiyaya katılmamış evde istirahat ediyordu. 

Saat 15.00 civarında gelen haberi Avkaş ailesini perişan etti.

Gözyaşları içinde yaşadıklarını anlatan 42 yaşındaki 4 çocuk annesi Meliha Avkaş, “O saatten beri haber alamadık. Oğluma içeriden çıkanlardan biri babasının yaşadığını söylemiş. Bu tek umudumuz, Allah'tan umut kesilmez, ne olur bana hayırlı bir haberle gelin. Kocamı, evimin direği kocam, can evladım toprağın altında. Ben ne diyeyim, ne yapayım, nasıl dua edeyim Allahım. Hüseyinim nerdesin?” diyor. 

Hala maden ocağında mahsur olan Hüseyin Avkaş ve oğlu Ferhat Avkaş aile düğününde.
Felaket haberini alır almaz madene koştuğunu söyleyen ve ayda bin 500 liraya aynı madende çalışan Fatih Avkaş ise, küçük kardeşi 14 yaşındaki Ferdi ve 9 yaşındaki Özlem’i teskin etmeye çalışıyor.

Avkaş, “Halimiz bu işte. Gece hastaneye getirilen yaralılardan biri babamı gördüğünü, iyi olduğunu söyledi. Benim belim ağrıyordu, doktora çıktım, rapor verdi. Yoksa aynı panoda yani aynı vardiyada ben de vardım. Şimdi babamla ağabeyimin yanında ben de olacaktım. Bizim galeri yaklaşık 5 bin metrede. Umudumuzu yitirmedik, inşallah o görenlerin de söylediğini iyiye yorup yaşadıklarını düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi. 
Eve akın eden yakınları da Avkaş ailesine destek olmaya çalışıyor. 

Kaynak: Al Jazeera
Fotoğraf: Güray Ervin

'Muslera'nın ayağının kırılması bana göre sonun başlangıcıydı'

'Muslera'nın ayağının kırılması bana göre sonun başlangıcıydı'

Limonlu suyun ilk kez duyacağınız inanılmaz faydaları

Limonlu suyun ilk kez duyacağınız inanılmaz faydaları

Adana'da düzenlenen yamaç paraşütü festivali renkli gör&#x

Adana'da düzenlenen yamaç paraşütü festivali renkli görüntülere sahne oldu

Hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor

Hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor