• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
31 Ağustos 2012 Cuma 10:44 | Son Güncelleme:

Hedef dünyada ilk 5'e girmek

Hedef dünyada ilk 5'e girmek

Doğa Koleji yeni döneme atılımlarla başlıyor. Kolejin CEO'su Uğur Gazanker 2013'te dünyanın en büyük ilk 5 okulundan biri olmayı hedefliyoruz' dedi

DOĞA Koleji yeni eğitim dönemine yenilenerek başlıyor. 30 bin öğrencisi, 3 bin 500 öğretmeni ve 31'i İstanbul'da olmak üzere 52 kampusu bulunan kolejin CEO'su Uğur Gazanker, çalışmaları ve hedeflerini anlattı:
'Yeni eğitim dönemine 14 yeni kampusumuzla gireceğiz. Gelecek iki yılın hazırlıklarına şimdiden başladık. Doğa Koleji şu an istihdam, kampüs ve öğrenci sayısıyla dünyanın en büyük eğitim kurumları sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. 2013'te dünyanın en büyük ilk 5 okulundan biri olmayı hedefliyoruz. 2013 projeksiyonumuzda 75 kampus ve 50 bin öğrenci yer alıyor.'

T-MBA MODELİ
Öğrencilerin sadece akademik anlamda değil sporla, sanatla ve sosyal organizasyonlarla hayata hazırlanan bireyler olduğunu söyleyen Gazanker şöyle devam etti: 'Doğa Koleji Beykoz Kampusu'nu model alarak bir eğitim felsefesi oluşturdu. Doğa Konseptli eğitim Modeli. Ortaokulda öğrencilerinde bu model SOES'e dönüşüyor. Ortaokul öğrencilerine verilen temel derslerin yanında onları dünya vatandaşı haline getirecek SOES uygulamasına tüm kampuslarımızda yer veriyoruz. Böylece öğrencileri 6. sınıftan itibaren Doğa Anadolu Liseleri'nde uygulanan t-MBA modeline hazırlıyoruz. 6, 7 ve 8. sınıflar için geliştirilen SOES 'Eğitim Koçluğu' sistemin temelini oluşturuyor. Lisede bu model t-MBA ile destekleniyor. Yani lise düzeyine indirgenmiş bir üniversite MBA programı.' Gazanker 'Sadece Doğa Koleji Liseleri'nde uygulanan ve Londra Ticaret ve Sanayi Odası ve dünyanın her yerinde geçerli Pearson onaylı t-MBA Eğitim Modeli kapsamında yarının gençleri akademik, sosyal, sanatsal ve sportif hayata donanımlı bir şekilde hazırlanırken iş dünyası ve kariyer yolları konusunda da bilinçleniyor' dedi.
Gazanker'in verdiği bilgiye göre sene sonunda ders, tez ve stajlarında başarı gösteren gençler uluslararası akreditasyonlu bir diploma almaya hak kazanıyorlar. Her sene Lütfi Kırdar Kongre merkezinde gerçekleştirdikleri t-MBA Zirvesi'nin beşinci yıl açılış konuşmasını Türkcell CEO'su Süreyya Ciliv'in yaptığını söyleyen Gazanker 'Öğrencilerimiz Türk iş hayatının duayenlerinden çok şey öğreniyor' dedi.

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı