• $8,5593
  • €10,1009
  • 495.77
  • 1351.59
8 Haziran 2021 Salı 20:58 | Son Güncelleme:

HDP'ye yine sahip çıktı... Kılıçdaroğlu neyi amaçlıyor?

HDP'ye yine sahip çıktı... Kılıçdaroğlu neyi amaçlıyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yine HDP'ye sahip çıktı. PKK ile HDP arasındaki ilişkiyi görmezden gelen Kılıçdaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'i eleştirerek yeni bir skandala imza attı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında, ittifak ortağı HDP'nin kapatılması istemiyle yeniden açılan davaya ilişkin skandal ifadelere imza attı.

Kılıçdaroğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının HDP'nin kapatılması için hazırladığı iddianameyi eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, HDP'lilerin 6-8 Ekim olaylarında Türkiye'yi karıştırmak için yaptığı açıklamaları, bugüne kadar PKK kamplarında verilen pozları unutarak şu ifadeleri kullandı:

"Şiddet uyguluyorsa kapatın, eyvallah. Baskı uyguluyorsa kapatın, eyvallah. Partinin yöneticileri, ellerine silah alıp ortalıkta geziyorlarsa eyvallah, zaten savcı harekete geçer. Ama savcı, siyasi otoritenin talimatıyla harekete geçiyorsa orada demokrasi yok demektir, demokrasiyi yok ediyorsunuz demektir."

Kılıçdaroğlu, HDP ile birlikteliğini demokrasi ve ifade özgürlüğü altında maskelemeye çalışarak, iddianameyi hazırlayan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

"Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısına talimat verip, küçük ortağın büyük ortağı esir aldığı bir ortamda talimat verip, 'Bunu yapacaksın.' diye harekete geçiliyorsa orada demokrasi yoktur."
<p>Sosyal medyada toplumsal algıyı manipüle etmek için birçok yalan servis ediliyor. </p><p>Bazı yay

Hepsi teker teker deşifre oldu... İşte haftanın yalanları

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak