• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
19 Eylül 2021 Pazar 22:08 | Son Güncelleme:

HDP'nin restleri sonrası Kılıçdaroğlu açıklama yapmak zorunda kaldı: Kürt sorununu HDP'yle çözebiliriz

HDP'nin restleri sonrası Kılıçdaroğlu açıklama yapmak zorunda kaldı: Kürt sorununu HDP'yle çözebiliriz
Yeni Şafak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye çağrıda bulunarak "Meşru organ olarak görebiliriz. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim." dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye bir çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, Türkiye'de Kürt sorunu olduğunu iddia ederek "HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz." açıklamasında bulundu.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Millet İttifakı'nda 2023 seçimleri için yoğun bir strateji çalışması yürütülürken, HDP'nin ittifaka dahil olup olmayacağı konusu netlik kazanmadı. Art arda açıklamalar yapan HDP'liler ise Millet İttifakı'na rest çekmeye devam ediyor.

HDP'DEN ARD ARDA RESTLER

Terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı'na "Bizi sadece seçimlerde hatırlamayın. Peşinen söyleyelim, HDP'yi ciddiye almayanlar kaybeder" demişti.

31 MART'TAKİ DESTEĞİ BEKLEMEYİN

HDP'li Ferhat Encü, "HDP'nin istemediği kişi cumhurbaşkanı olamaz" ifadesini kullanmıştı. HDP'li Pervin Buldan ise "Kimse bizden 31 Mart'taki desteği beklemesin" şeklinde konuşmuştu.

CHP'DEN 'İTTİFAKTA KALIN' ÇABASI

Bu ve benzeri HDP'den gelen çok sayıda açıklama sonrası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'yi ittifak içinde tutmak için çabalarını sürdürüyor. Son olarak Günel Cantak'ın "Bay Kemal ve İttifakları" belgeseline konuşan Kılıçdaroğlu, sorunları HDP ile çözebileceklerini söyledi.

"HDP'YLE ÇÖZECEĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM"

Türkiye'de 'Kürt sorunu' olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim" dedi.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi