• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
17 Temmuz 2020 Cuma 10:43 | Son Güncelleme:

HDP'li milletvekili Mensur Işık hakkında eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı

HDP'li milletvekili Mensur Işık hakkında eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, hakkında eşini darp ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Mahkeme Işık için 6 ay evden uzaklaştırma kararı verdi.

HDP'li milletvekili Mensur Işık hakkında eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. İddiaya göre Mensur Işık, 15 Temmuz akşamı tartıştığı eşine yumruk attı ve saatlerce evden çıkarak hastaneye gitmesini engelledi.

NTV'de yer alan haberde Işık'ın ağrıları artınca hastaneye götürdüğü eşi, şiddet gördüğünü söyleyip şikayetçi oldu.

6 AY EVDEN UZAKLAŞTIRMA

Mahkeme HDP'li vekil için 6 ay evden uzaklaştırma kararı kararı verdi . Ancak Mensur Işık'ın eşi daha sonra şikayetini geri çekti.

"DOLAP KAPAĞINA ÇARPTI" İDDİASI

Eşiyle Covid-19 virüsü kapması ve ailesine bulaştırması nedeniyle kavga ettiğini, bu sırada dolap kapağına çarptığını söyledi. Eşi şikayetini geri çekse de Işık hakkındaki soruşturma sürüyor.

HDP Kadın Meclisi de konuyu inceliyor, parti disiplin kurulu vekil hakkında karar verecek.

EŞİNİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın, şiddet uyguladığı iddia edilen 17 yıllık öğretmen eşi Ebru Işık'ın polis tarafından alınan ifadesinde, evlilikleri süresince eşinin kendisine tehdit ve hakarette bulunduğunu, yaklaşık 5 ay önce başka bir kadınla ilişkisinin olduğunu öğrendiğini söylediği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, 15 Temmuz günü saat 03.00 sıralarında konuşmak için eşi Mensur Işık'ın odasına gittiğinde kendisine küfür ederek "Çık git odadan ben seninle uğraşamam, bu ev benim kirasını ben ödüyorum, sen bu evde kalamazsın" dediğini anlatan Ebru Işık, eşyalarını hazırlamak için odasına gittiği sırada ise yanına gelerek sol gözüne yumruk attığını söyledi. Olaydan sonra eşinin telefonunu elinden alarak polisi aramasını engellediğini, psikolojik baskı yaptığını, daha sonra birlikte hastaneye gittiklerini anlatan Ebru Işık, Mensur Işık'ın olayın kaza olduğunu söylemesi için ısrarcı olduğunu ifade etti.

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDI

Ebru Işık, muayenenin ardından Aile içi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğine polis eşliğinde geldiğini söyleyerek, eşinden davacı ve şikayetçi olduğunu ve uzaklaştırma kararı uygulanmasını istediğini de bildirdi. Olayın ardından HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın kimlik tespitinin yapılarak, 6284 sayılı Kanun'un 5/1 a, b, c ve d maddelerinde düzenlenen "Şiddet mağduruna tehdit ve hakarette bulunmama", "konuttan uzaklaştırma ve konutun korunan kişiye tahsisi", "korunan kişinin konutuna, okuluna, işyerine yaklaşmama" ve "korunan kişinin yakınlarına, tanıklarına, çocuklarına yaklaşmama" tedbirleri alındı. Işık çiftinin daha önce bu yönde bir başvuruları ve suç kayıtları da olmadığı öğrenildi.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü