• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
26 Ocak 2021 Salı 07:13 | Son Güncelleme:

HDP Esenyurt ilçe eş başkanları yeniden gözaltına alındı

HDP Esenyurt ilçe eş başkanları yeniden gözaltına alındı
DHA

HDP Esenyurt ilçe binasına gerçekleştirilen operasyon kapsamında gözaltına alınıp sebest bırakılan HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K'yi yeniden gözaltına aldı.

HDP Esenyurt ilçe binasına gerçekleştirilen operasyon kapsamında  ele geçirilen dijital verilerin incelenmesinin ardından yeni deliller elde edilmesi sonucu serbest bırakılan HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K'yi yeniden gözaltına aldı.

DHA'nın haberine göre pekipleri, operasyon günü emniyette ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan HDP Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K'yi "terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla gözaltına aldı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda terör örgütüne ait bez parçası, yasaklı yayın, bilgisayar ve dijital veriler ele geçirildi.

Esenyurt Belediyesi personelinin HDP ilçe binasında dezenfekte işlemi yaparken çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin görülmesi üzerine operasyon düzenlenmişti. 

HDP ilçe binasına giren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, 6 saatlik arama sonucu ele geçirilen evrak ve dokümanları emniyete götürmüştü. "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan emniyette ifade veren Esenyurt İlçe Başkanı Ercan S. ve Dilan K, savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

<p>Peki, TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?  ASELSAN festivalle ilgili nasıl ger

TEKNOFEST yerli ve milli üretime nasıl katkı sağlıyor?

Buz tutan gölde balıkçıların zorlu mücadelesi

Alanya'daki tarihi Gülevşen Camisi restore ediliyor

Daha önce yere dökülüyordu, şimdi kilosu 100 TL'den satılıyor