• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
26 Ocak 2021 Salı 11:16 | Son Güncelleme:

HDP binasından terör örgütü PKK'nın eğitim notları çıktı

HDP binasından terör örgütü PKK'nın eğitim notları çıktı

PKK terör örgütüne ait afişler ve posterler bulunması üzerine 24 Ocak'ta operasyon başlatılan HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında PKK'ya ait eğitim notları bulundu.

HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında el konulan belgeler arasında PKK'lıların ailelerinin adresleri çıktı. Dijitallerde terör örgütü PKK'ya ait eğitim notları bulundu. Yine eylem yapan sözde özel kuvvetlerin fotoğrafları da ele geçirildi.

TRT Haber'in haberine göre, HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda, PKK terör örgütüne ait afişler ve posterler bulunması üzerine 24 Ocak'ta operasyon başlatılmıştı. Operasyonda binadaki bilgisayarlara, harddisklere el konulmuştu.

İlçe başkanlığında PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın ve örgüt üyelerinin posterlerinin yanı sıra çok sayıda dijital veri ele geçirilmişti.

PKK'LI AİLELERİN ADRESLERİ ÇIKTI

Harddisklerin incelemesi sürerken el konulan belgeler arasında PKK'lıların ailelerinin adresleri çıktı. Dijitallerde terör örgütü PKK'ya ait eğitim notları da bulundu. Yine eylem yapan sözde özel kuvvetlerin fotoğrafları da ele geçirildi.

İKİ YÖNETİCİ GÖZALTINA ALINDI

İnceleme sonuncu, HDP ilçe başkanlığındaki iki yönetici örgüt üyeliği iddiasıyla gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar işlemler için emniyete götürüldü.

DİYARBAKIR'DA DA PKK AJANDASI ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Esenyurt'taki operasyon HDP-PKK bağını ortaya koyan ilk operasyon değildi. Daha önce de Diyarbakır'da 22 Ekim'de HDP İl Başkanlığı'na operasyon düzenlenmişti.

Binada, içinde PKK'lı teröristlerin bilgilerinin yer aldığı bir ajanda bulunmuştu. Ajandada, HDP binası önünde eylem yapan birçok ailenin, PKK tarafından alıkonulan çocuklarının bilgilerinin yer aldığı tespit edilmişti. 


Haberin Özeti

Terör örgütü PKK'ya ait afişler ve posterler bulundurulması üzerine 24 Ocak'ta operasyon başlatılan HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında örgüte ait eğitim notları bulundu.

DETAY
• El konulan belgeler arasında, PKK'lı teröristlerin ailelerinin adresleri çıktı.
• Dijital materyallerde, örgüte ait eğitim notları bulundu.

ARKA PLAN
• 22 Ekim 2020'de HDP Diyarbakır İl Başkanlığına düzenlenen bir başka operasyonda, HDP binası önünde evlat nöbeti tutan birçok ailenin örgüt tarafından kaçırılan çocuklarının bilgilerinin yer aldığı tespit edilmişti.
<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı