• $7,3066
  • €8,7981
  • 402.361
  • 1527.45
16 Şubat 2021 Salı 01:51 | Son Güncelleme:

Havadan indirmeyle Gara'ya şok baskın!

Havadan indirmeyle Gara'ya şok baskın!

Gara'da, keskin nişancıların koruduğu mağaraya TSK hava indirme ile özel birlikleri indirerek teröristleri hazırlıksız yakaladı. Dünyada örneği olmayan bir operasyon gerçekleştirildi.

Güvenlik kaynaklarının, Gara'ya düzenlenen operasyonun detaylarıyla ilgili verdiği bilgiler, dünyada örneğine az rastlanır bir operasyon yapıldığını ortaya koydu.

DEAŞ SIĞINAKLARI GİBİ

13 vatandaşımızın şehit edildiği mağarada keskin nişancı silahları, rüzgarı hesaplamak için kullandıkları aletler bulunduğu öğrenildi. Güvenlik kaynakları, özel birliklerin, teröristlere şok baskın yaptığını söylediler. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, PKK, İHA ve SİHA'lardan korunmak için DEAŞ'ın taktiklerini uyguluyor. Gara'da cezaevi ve sığınak olarak kullandığı mağaranın, DEAŞ'tan kopyalandığı öğrenildi. Örgütün Suriye'deki tünel ve sığınaklarının da Gara'daki mağara ile benzerliğine dikkat çekildi. Güvenlik kaynakları, örgütün teçhizat ve planlama konusunda yabancı istihbarat örgütlerinden destek aldığının da açıkça görüldüğü değerlendirmesi yaptı.

<p>Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Y.K.'yı

Sosyal medyayı ayağa kaldıran olayda yeni gelişme! Çiğ köfte 'acılı' diye çalışanı tokatlayan şüpheli serbest

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu