• $7,8202
  • €9,4406
  • 455.732
  • 1326.76
28 Mart 2020 Cumartesi 08:01 | Son Güncelleme:

Hasta PKK'lıya intihar talimatı

Hasta PKK'lıya intihar talimatı

İran, Irak ve Suriye'deki PKK/PYD/YPG'li teröristleri virüs korkusu sardı. Korona belirtisi gösteren PKK'lılar intihara zorlanırken, kaçabilen güvenlik güçlerine sığınıyor.

DEVRİM TOSUNOĞLU

PKK terör örgütünün dünyada birçok insanın hayatını kaybetmesine neden olan Kovid-19 salgını, İran, Irak ve Suriye’deki PKK/PYD/PJAK mensubu teröristlerde de görülmeye başlandı. Koşullardan dolayı teröristler arasında koronavirüs hızla yayıldı. Koronavirüsün terör örgütünde yarattığı panik, teslim olan teröristlerin ifadeleri, ele geçirilen örgütsel dokümanlar ve teröristler arasındaki görüşmelere yansıdı. Teröristler kaçmak ya da intiharı çare olarak görüyor.

‘CANLI BOMBA OLUN’

Örgüt, virüsle enfekte olan militanlarını ilkel koşullarda kaderine terk etti. Kovid-19 belirtileri bulunan teröristlere tedavi olma şansı vermeyen terör örgütünün sözde yöneticileri, bu militanları şehre inerek insanlara bulaştırmaya ve canlı bomba eylemi yapmaya zorluyor. Teröristlerden birçoğu, Türk güvenlik güçlerine teslim olmayı ya da intihar etmeyi çare olarak görüyor. Kovid-19 bulaşma riskine karşı örgütün sözde yöneticisi konumundaki teröristler önlem olarak toplantı yapmıyor. 

TELSİZDEN KONUŞMALAR YASAKLANDI

Sözde yöneticilerin sağlık birimleri, koronavirüs belirtileri taşıyan teröristleri muayeneye kabul etmiyor. Salgının, örgütte çözülmeye yol açmasından çekinen sözde üst yönetim, koronavirüse yakalanan teröristlerin gizli tutulmasını isteyerek bu konuda haberleşme yapılmasını dahi yasakladı. 

<p>Milli füze sistemleri üreticisi Roketsan, ilk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi

İlk yerli tasarım hassas güdümlü tanksavar füze sistemi UMTAS, her koşulda görevinin başında

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Konserve kutusundan mangal yaptı

Urfa Kalesi gün yüzüne çıkarılıyor