• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
19 Temmuz 2014 Cumartesi 14:29 | Son Güncelleme:

Halkalı Gümrüğünü su bastı

Halkalı Gümrüğünü su bastı

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Halkalı Gümrüğünü su bastı. Duruma isyan eden TIR şoförleri, hareket saatlerinin gelmesine rağmen gümrük içinde mahsur kaldıklarını söyledi.

Sabah saatlerinde aniden bastıran yağış nedeniyle Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nü kapısında yoğun su birikintileri oluştu. Çıkış saatleri gelmesine rağmen gümrükte mahsur kalan TIR şoförleri duruma isyan ederken, bazı vatandaşlar da suyun tahliyesi için bir süre çalıştı. Şahsi araçlarıyla gümrüğe girmek isteyen vatandaşlar da zor anlar yaşadı. Yağmura dışarıda yakalanan diğer vatandaşlar ise biriken sudan geçmek isterken düşme tehlikesi geçirdi.

Hareket saatinin geldiğini ancak gidemediğini söyleyen TIR şoförü Tevfik Ay, “İçeride araçlar dosyalar su doldu. Lafın bittiği yer, sözün kelimenin bittiği yer. Arabanın yanına gidemediğimiz için sıkıntı çekiyorum. Bugün iş yapacaktık. Kapıkuleyi geçecektik. E-6 otoyolu şu anlarda TIR’ların geçiş saati ve biz gidemiyoruz” diye konuştu.

2009 yılında aynı şeyleri yaşadığını söyleyen nakliyeci Bülent Güz ise, “Belediyenin ıslah çalışmasından dolayı ilerde bir daralma var. Ondan dolayı burada bulunan ofislerde ciddi anlamda hasar oluştu” dedi.İHA 

<p>Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, lekelenmeme hakkının önemine dikkati çekerek '300 binin üzerinde so

300 bin kişi 'leke'den kurtarıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı