İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.0632
  • 4.9946
  • 174.86
  • 110.932
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Hakkari Çukurca son dakika saldırı haberleri şehit yaralı isimleri

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Güven Dağı'nda bulunan üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafındaki Kulika Dağı'ndan saldırı gerçekleştirildi. Güdümlü füzeyle gerçekleştirildiği değerlendirilen saldırıda şarapnel parçasının isabet ettiği piyade sözleşmeli er yaralandı. Yaralı asker, helikopterle kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Bölgede teröristlere yönelik operasyon sürüyor. DHA'nın haberine göre, saldırıda, bir asker ensesine isabet eden şarapnel parçasından yaralandı. Helikopterle Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı asker hayatını kaybetti.

x

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Güven Dağı'nda bulunan üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafındaki Kulika Dağı'ndan saldırı gerçekleştirildi. Güdümlü füzeyle gerçekleştirildiği değerlendirilen saldırıda şarapnel parçasının isabet ettiği piyade sözleşmeli er yaralandı. Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Güven Dağı'nda bulanan üs bölgesine Kuzey Irak'taki Kulika Dağı'ndan PKK'lı teröristler tarafından cinsi henüz belirlenemeyen füze saldırısı yapıldı.

1 askerimiz şehit oldu

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce üs bölgesine sınırın Irak tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan asker şehit oldu. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Güven Dağı'nda bulunan üs bölgesine PKK'lı teröristlerce sınırın Irak tarafındaki Kulika Dağı'ndan saldırı gerçekleştirildi. Güdümlü füzeyle gerçekleştirildiği değerlendirilen saldırıda şarapnel parçasının isabet ettiği piyade sözleşmeli er yaralandı.

Yaralı asker, helikopterle kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Bölgede teröristlere yönelik operasyon sürüyor.

GÜDÜMLÜ FÜZE NEDİR?

Dünün, bugünün ve geleceğin en önemli silahlarından biri olan füzeler, savaşların kaderini belirlemekte büyük rol oynamaktadırlar. Teknolojinin gelişmesiyle beraber 2. Dünya savaşı’ndan bugüne bu konuda büyük atılımlar yapılmıştır. Bunlardan en dikkat çekicisi ise akıllı ve güdümlü olan füzelerdir.

Güdümlü füzeler, hedefi olabildiğince en az sapma ile vurmak amacıyla geliştirilmektedirler. Bu sayede, sadece hedefe odaklanıldığından istenmeyen yerlerin vurulmasının ve israfın önüne geçilmiş olur. Maliyetleri yüksektir. Fakat daha da önemlisi sabit cisimler yerine hareketli cisimleri de etkisiz hale getirilebilmeleridir. Zira bunları vuramamak savunmasız kalmak demektir.

Güdümlü füzeler, bir uçak gibi uçabilmektedirler. Jet motoru kullanılır ve modern olanları ses duvarını aşarak süpersonik(ses hızı üzeri) ve hipersonik(ses hızının 5 katının üzeri) hızlarda seyredebilmektedir. Balistik olmayan bir şekilde yani atış hareketi kurallarına göre işlemeden uçabilirler. Tabi hem balistik hem de güdümlü olan füzeler de vardır. Bunun yanında modern olanları kendi yolunu çizebilir. Çok alçaktan uçma kabiliyetine sahiptirler.

Fatih´te gezi için Hakkari´den gelen öğrencileri taşıyan 2 tur otobüsü çarpıştı. Kazada çok sayıda ö

Fatih´te feci kaza! Tur otobüsleri çarpıştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Rus balıkçıların yakaladığı garip yaratıklar

Daha ince ve fit görünmek, göbek çevresindeki yağlardan kurtulmak, kilo problemi olan pek çok kişinin hayali.