• $8,2725
  • €10,0879
  • 487.908
  • 1460.9
23 Mart 2018 Cuma 15:51 | Son Güncelleme:

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: Afrin'de ele geçirilen silahlar Kandil'den getirilmiş

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar: Afrin'de ele geçirilen silahlar Kandil'den getirilmiş

Terör örgütü PKK'ya Afrin'de ağır darbe vuran TSK, şimdi de Irak'ın Hakurk bölgesinde operasyonlarına devam ediyor. Sınırın 15 kilometre dışında sürdürülen Irak’daki operasyonda şu ana kadar 55 terörist etkisiz hale getirildi. Öte yandan Abdullah Ağar Kuzey Irak’taki operasyonda harekatta ele geçirilen silahların fotoğraflarını paylaşarak çok önemli bir detaya dikkat çekti...

Afrin Harekatı'nda beklenilen ilerlemeyi sağlayan Türk Silahlı Kuvvetleri, terörle mücadelede bir başka sınır harekatını da Irak'taki PKK'lı teröristlere yönelik düzenliyor. Irak sınırındaki 34. Hudut Karakolu'na bağlı komandoların aktif rol aldığı Hakurk bölgesinde düzenlenen operasyonlarda şu ana kadar 55 teröristi etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonuna havadan da destek veriliyor. Önceki gün düzenlenen hava harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi. PKK açısından önemli bir teröristin de ağır yaralandığı bildirildi. Sözde Hakurk Eyaleti Yürütme Kurulu üyesi Agiri kod adlı Birdal Burhanlı'nın ağır yaralandığının telsiz konuşmalarına yansıdığı belirtilirken söz konusu teröristin etkisiz hale getirildiğini değerlendiriliyor.

ABDULLAH AĞAR O DETAYA DİKKAT ÇEKTİ

Kararlılık Harekatı'nda, PKK'lı teröristlere ait 2 BKS (biksi), 3 AK-47, 2 roketatar ile çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, sosyal medya hesabından Hakurk'ta ele geçirilen mühimmatların görsellerini paylaştı. Ağar, silahların yeni olmasına dikkat çekti. Ağar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Hakurk Armuş kampı civarında İHA ile tespit edilen 5 teröristin Dağ Komandonun olağan dışı manevrasıyla dün 17.55’te imhası sonucu ele geçen silahlar. Özellikle BKS’ler (Bikisi) sıfır. Bu Bikisiler, imha edilen bu teröristlerin Kandil’den kuzeye gelmiş olabileceğini söylüyor."

(Hürriyet)

<p>AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bu akşam 23:00'te Akşam TV'de... Aksam.com.tr Genel Y

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Akşam TV'ye konuk oluyor

Süper Lig'in yeni takımı GZT Giresunspor, coşkuyla karşılandı

Galatasaray, Yukatel Denizlispor maçı için şehre geldi

Deniz salyasından gübre, tarım ilacı ve temizlik malzemesi yapacaklar