• $8,8869
  • €10,389
  • 497.079
  • 1380.56
15 Eylül 2021 Çarşamba 16:00 | Son Güncelleme:

Gurbetçi Dennis Kayseri'de Müslüman olup, 'Deniz' ismini aldı

Gurbetçi Dennis Kayseri'de Müslüman olup, 'Deniz' ismini aldı
DHA

Alman Dennis Patrick Müslüman oldu, 'Deniz' adını aldı. Patrick, “Almanya'da çevremdeki Müslüman arkadaşlarımın yaşayışlarını gördüm ve onlardan etkilendim. Müslüman olmaya karar verdim" dedi.

Almanya'da yaşayan Dennis Patrick (38), gurbetçi komşularını ziyarete geldiği Kayseri'de Müslüman olup, 'Deniz' ismini aldı.

DHA'nın haberine göre, Dennis Patrick, Almanya'daki Türklerin yaşamlarından etkilenip Müslüman olmaya karar verdi. Kayseri'ye tatil için gelen komşularını arayan Patrick, İslam dinini yakından tanımak için yanlarına gelmek istediğini söyledi. Komşularının davetiyle 10 gün önce Kayseri'ye gelen Patrick, burada camileri ziyaret etti.

İslamiyet'i daha yakından tanımak adına araştırmalar da yapan Alman Patrick, Müslüman olmak için İl Müftülüğü'ne başvurdu. Müftülük'te Patrick için ihtida töreni düzenlendi. Törende kelimeişehadet getiren Dennis Patrick, Müslüman olarak 'Deniz' adını aldı. Patrick, "Almanya'da çevremdeki Müslüman arkadaşlarımın yaşayışlarını gördüm ve onlardan etkilendim. Müslüman olmaya karar verdim" dedi. İhtida töreni sonrasında İl Müftü Vekili Mehmet İzci, Deniz'e, Almanca Kur'an-ı Kerim meali ve İslam dinini anlatan kitap seti hediye etti.

<p>TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar,  sosyal medya hesabından bir klip paylaştı. TE

Veda klibi duygu yüklüydü

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak