HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,3363
  • 6,0767
  • 209.534
  • 93.616
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Günün manşetini Akşam attı

Akşam Gazetesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde alışılagelmiş 'Kadınlar Günü' haberlerinin dışına çıkarak, bu kez şiddet gören kadınları değil, "şiddetin sorumlusu" erkekleri manşetine taşıdı. Türkiye 'şiddetin gerçek yüzünü' konuşuyor...

x

Türkiye, AKŞAM'ın manşetine taşıdığı 'Şiddetin gerçek yüzünü' konuşuyor. Bu kez afişe edilen mağdur kadınlar değil şiddet uygulayan erkekler... AKŞAM'ın manşetini, yüzleşmeyi televizyon kanalları izleyicilerine duyurdu, haber siteleri manşetlere taşıdı. Gazetecilerden destek yağdı.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEME OTURDU

Son 3 yılda işlenen ve unutulup giden kadın cinayetlerinin faillerini tek tek "deşifre" eden "Şiddetin Gerçek Yüzü" sosyal medyada da geniş yankı buldu. Twitter ve facebook'ta, binlerce kullanıcı 'şiddetin gerçek yüzünü' paylaşıyor. Twitter'da 'yüzleşme', '#Siddetingercekyuzu', 'hashtag'i ile medya, sanat, siyaset dünyasının ünlü isimleri tarafından paylaşıldı. Türkiye'nin ilk kadın Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Akad'dan da 'yüzleşmeye' tam destek geldi. Akad, mağdur kadınlar yerine, şiddet uygulayan erkeklerin ön plana sunulmasını çok önemli olduğunu belirtti. İşte bazı görüşler:

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Amerikan New York Times gazetesinin internet sitesinde yayınlanan videoda, Suudi gazeteci Cemal Kaşı

New York Times´tan ´Kaşıkçı cinayeti´ videosu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

İmar barışı sonrası konut fiyatları en çok değerlenen ilçeler

Türkiye'nin ilk millet bahçeleri açıldı

En Çok Okunanlar