• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
28 Mart 2018 Çarşamba 11:24 | Son Güncelleme:

TSK paylaştı: Güçlüler, cesurlar, hazırlar

TSK paylaştı: Güçlüler, cesurlar, hazırlar

Terörle mücadelede etkin şekilde görev alan Kayseri 1. Komando Tugayı'nın komandoları, "Güçlüyüz, cesuruz, hazırız" sloganıyla her türlü görev için zorlu şartlarda eğitim yapıyor. Bugüne dek yapılan terörle mücadele operasyonlarıyla dosta güven düşmana korku veren komandolar, gerçek mühimmat kullanarak sarp arazide gerçekleştirdikleri eğitimlerle göz dolduruyor.

1974 yılında Kıbrıs'a paraşütle indirme yaparak Türkiye Cumhuriyeti  tarihinde ilk defa hava indirme harekatı gerçekleştiren 1. Komando Tugayı, hava  indirme yeteneğine sahip tek komando birliği olarak biliniyor.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın yanı sıra terörle mücadelede gösterdiği  başarı nedeniyle iki üstün cesaret ve feragat madalyasıyla takdir edilen tugay  komutanlığı, yıllardır terörle mücadelede iç güvenlik operasyonlarında görev  alıyor.

Terör örgütlerine karşı sınır ötesinde düzenlenen Fırat Kalkanı ve  Zeytin Dalı harekatlarında da önemli görevler üstlenen komandolar, bu zorlu  görevler için zorlu bir eğitim sürecinden geçiyor.

Her daim yaptıkları komando andında kendilerini "dağların erleri"  olarak tanımlayan komandolar, sarp arazide gerçekleştirdikleri eğitimleri  sırasında her türlü doğa koşulunda mücadele yeteneği kazanıyor.

(AA)

<p>AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, partili gençlerle Ayasofya Camii'nde sabah nam

Kabaktepe gençlerle Ayasofya'da buluştu: Sabah namazı kılıp, çorba dağıttı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı