• $7,9701
  • €9,4633
  • 487.203
  • 1190.63
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
29 Mayıs 2020 Cuma 10:09 | Son Güncelleme:

Grip nasıl geçer?

Grip nasıl geçer"

Grip olan bir kişide 39 derece ateş, şiddetli kas ve eklem ağrıları, halsizlik, titreme baş ağrısı ve kuru öksürük gibi belirtiler ortaya çıkıyor.

Grip belirtileri ve tedavi yöntemleri araştırılan konular arasında yerini aldı. Genellikle kış aylarında ya da sonbahar sonu ilkbahar başında görülen ve mevsimsel olarak adlandırılan grip hastalığının nasıl geçeceği merak ediliyor.

GRİP NASIL GEÇER?

Öncelikle gribe karşı önlem almak için vücut her zaman hijyenik olmalı ve her zaman temiz olmalı. Bilhassa eller her zaman temiz olmalıdır. Grip durumunda ise grip, çoğunlukla virüsler tarafından oluşturulduğu için öncelikli olarak insanların karşılaştığı semptomların tedavi edilmesi ile başlar.

Burun tıkanıklığı var ise burun açıcılar, öksürük varsa balgam söktürücüler, ateş düşürücüler ve ağrı kesiciler ile tedavi uygulanabilir. İştahsızlığın giderilebilmesi için de bol sıvı tüketilmesi gerekmektedir.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken hususlar; bol bol istirahat edilmeli, et ve süt ile beslenilmeli, taze meyve ve sebze yenilmelidir. Hasta, bulunduğu ortamı havalandırmalı, nemlendirmelidir. Sigaradan ve sigara içilen ortamdan uzaklaşmalıdır.


<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için hava durumu raporunu yayımladı. Yapılan son hava tah

Meteoroloji açıkladı: Hafta sonu hava nasıl olacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi burçları enerjili bir gün bekliyor? 25 Ekim 2020 burç yorumları!

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul'da görev yapan kaymakamlarla görüştü