• $7,4309
  • €8,9717
  • 410.73
  • 1531.64
28 Şubat 2020 Cuma 11:09 | Son Güncelleme:

Türkiye'deki sığınmacı ve göçmenler sınır kapılarına akın ediyor

Türkiye'deki sığınmacı ve göçmenler sınır kapılarına akın ediyor
IHA

Göçmenlere Avrupa kapılarının açılmasının ardından İstanbul'da yaşayan çok sayıda mülteci sınır kapılarına gitmek için harekete geçti. Zeytinburnu'nda Edirne'ye girmek üzere toplanan bir grup mülteci kameralara yansıdı.

Türkiye’nin Avrupa'ya gitmek isteyen sığınmacı ve göçmenleri durdurmama kararı aldığı yönündeki açıklamalardan sonra Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan göçmenler Yunanistan’a gitmek için akın akın Edirne’ye gidiyor.

DHA'nın haberine göre, İdlib’de rejim güçlerinin hain saldırısının ardından sınır kapılarının açıldığı iddiaları üzerine yüzlerce göçmen Edirne’ye akın etmeye devam ediyor. Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’na ve Bulgaristan’a açılan Kapıkule Sınır Kapısı’na doğru yürüyüşe geçen göçmenlerin sayısının sürekli arttığı görülüyor.

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden Edirne’ye giden yüzlerce sığınmacı ve göçmen, bavullarını ve çantalarını alarak kilometrelerce yol yürüyüp önce şehir merkezinde toplanıyor, ardından gruplar halinde Yunanistan sınırına hareket ediyor.

Aralarında bebeklerin, çocukların ve yaşlıların bulunduğu göçmen grubu, kısa sürede binlerce göçmenin Edirne’ye gideceğini söyledi.

Göçmenler Edirne'ye akın ediyor

 

<p>Akşam TV'de yayınlanan Oğuzhan Bilgin ile Sosyal İşler programında bu hafta 28 Şubat Postmodern d

28 Şubat darbesinin sosyolojik boyutu nedir?

Türklere özgü ilginç davranışlar

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...