• $16,6363
  • €17,342
  • 968.121
  • 2393.85
23 Şubat 2021 Salı 08:54 | Son Güncelleme:

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihi açıklandı mı? Görevde yükseltme sözlü sınavı 2021 ne zaman?

Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihi açıklandı mı" Görevde yükseltme sözlü sınavı 2021 ne zaman"

Görevde yükseltme sözlü sınavı 2021 tarihi belli oldu. 4 Ekim 2020 ve 17 Ocak 2021 tarihleri arasında görevde yükselme yazılı sınav sonuçlarına göre sözlü sınav yapılacak. Sınava katılmaya hak kazanan ve kazanamayan isimlerin listesi açıklandı. Peki, Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihi açıklandı mı? Görevde yükseltme sözlü sınavı 2021 ne zaman?

Sağlık Bakanlığı görevde yükseltme sözlü sınav tarihi Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün resmi sitesi üzerinden açıklandı. 4 Ekim 2020 ve 17 Ocak 2021 tarihleri arasında düzenlenen yazılı sınavın ardından sözlü sınav yapılacak. Adaylardan sınava girişte HES kodu alma zorunluluğu getirildi. Sağlık Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınav tarihi açıklandı mı? Görevde yükseltme sözlü sınavı 2021 ne zaman?

SAĞLIK BAKANLIĞI GÖREVDE YÜKSELTME SÖZLÜ SINAVI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı görevde yükseltme sözlü sınavı 15.03.2021–09.04.2021 tarihleri arasında, Bakanlığımız Ana Bina Toplantı Salonlarında yapılacaktır.

HES kodu olmayan personel sözlü sınava alınmayacaktır. Bu nedenle sözlü sınava girecek personelin önceden HES kodu temin etmeleri gerekmektedir.

SÖZLÜ SINAVA KATILIM DURUMUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Unvan değişikliği sözlü sınavına katılmaya hak kazanan personel ile sözlü sınav tarih ve saatleri daha sonra ilan edilecektir.

SÖZLÜ SINAVDA ALINACAK ÖNLEMLER NELER?

1. Personel, sözlü sınavın yapılacağı yere sosyal mesafe kurallarına (en az 1 metre mesafe olacak şekilde) uygun olarak kendilerine belirtilen saatlerde alınacak, sınav saati gelmeyen personel sözlü sınav yerine alınmayacaktır.

2. Sözlü sınava girecek personelin yakınları sözlü sınav yerine alınmayacaktır.

3. Sözlü sınav yeri girişlerinde kimlik kontrolü, kimliklere dokunulmadan yapılacaktır. Kontrol yapan görevlilerin maske ve yüz koruyucu kullanması sağlanacaktır.

4. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine sosyal mesafe kurallarına uyarak alınmaları esnasında her bir personelin ateşi ölçülecektir. Ateşi 38 derece ve üzerinde olan personel Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek uygun yer, zaman ve koşullar altında sözlü sınava alınacaktır.

5. Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav yerine alınmadan önce sözlü sınav saatini beklerken COVID-19 açısından sözlü sınav sürecinde dikkat etmesi gereken hususlar:

"Değerli personelimiz COVID-19 nedeniyle sözlü sınav süresince almanız gereken önlemler hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum sıkıntısı olan, COVID-19 teşhisi konulan veya COVID-19 vakası ile teması olan personelimiz bina girişinde görevlilere bilgi vermelidir. Şikâyeti olanların bilgi vermesi sözlü sınav süresinde sizin, sınav görevlilerimizin sağlığı ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır. Sınav binası içerisinde, bahçede diğer kalabalık ortamlarda sosyal mesafe olan en az 1 metre kuralına dikkat ediniz. Maske takınız, maskenizi çıkarmayınız. Lütfen önlemlere uyunuz."

6. Personel, sözlü sınavın yapılacağı merkeze girişten itibaren maske takmalı, sözlü sınav salonunda ve sözlü sınav süresince maske takmaya devam etmelidir. Maskeler, nemlenmesi durumunda yenisiyle değiştirilmelidir. Maske değiştirme söz konusu ise personel el antiseptiği kullanmalıdır. Nemlenmiş maskeler ağzı kapaklı çöp kutusuna/çöp torbasına atılmalıdır.

7. Sözlü sınav yerinde sözlü sınava girecek personel ve görevlilerin kullanımı için yeteri kadar el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacaktır.

8. Personelin sözlü sınav salon girişinde salona alınmadan önce el antiseptiği kullanması sağlanacaktır.

9. Sözlü sınav günü; ateş, öksürük, burun akıntısı ve solunum güçlüğü gibi COVID-19'u düşündürecek şikâyetleri olanlar ve son 10 gün içerisinde kesin COVID-19 vakası ile teması olan personel ile kesin COVID-19 tanısı olduğu tespit edilenler ve kesin COVID-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki 10 günlük karantina süresinde olan personel Genel

Müdürlüğümüzce belirlenecek uygun yer, zaman ve koşullar altında sözlü sınava alınacaktır.

10. Personelin sözlü sınav yerine alınmaları ve sınav salonlarına erişimi yığılmaya meydan verilmeden sağlanacaktır.

11. Sözlü sınav sırasında, sözlü sınav yerlerinin gerekli havalandırma işlemleri yapılacaktır.

12. Sözlü sınavdan çıkan personel, sosyal mesafe (en az 1 metre) kuralına uygun şekilde binadan ayrılmalıdır.

13. Sözlü sınavın yapıldığı yerin, sözlü sınavın bitimine müteakip gerekli havalandırma işlemleri ile birlikte su ve deterjan kullanılarak genel temizliğinin yapılması sağlanacaktır.

Sözlü sınava girecek personelin sözlü sınav sürecinde yukarıda belirtilen kurallara hassasiyetle uymaları kendi sağlıkları ve toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak
Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Türkiye'den kardeş ülkelere açık çek: Kısıtlama olmayacak

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor
Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Hazine'den ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama: Finansal istikrar için tedbirler alınıyor

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak
Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak

Türkiye'den yeni milli hamle! TOGG için doping olacak