• $7,8158
  • €9,4809
  • 461.388
  • 1330.87
25 Nisan 2020 Cumartesi 12:31 | Son Güncelleme:

Gökova Körfezi'ndeki turistik adayı satışa çıkardılar! Fiyatı servet değerinde

Gökova Körfezi'ndeki turistik adayı satışa çıkardılar! Fiyatı servet değerinde

Muğla'daki Gökova Körfezi'ndeki Gelibolu Adası, 15 milyon dolara satışa çıkarıldı. İş insanı Özgür Kürşat, kendisiyle birlikte 22 hissedarın bulunduğu adayı alacak kişiyle, pazarlık yapılacağını söyledi

Muğla'nın Marmaris ilçesinin dünyaca ünlü turistlik mahallesi Çamlı'daki Gelibolu Adası, 22 hissedarının aralarında anlaşmaya varması sonucu 15 milyon dolara (104 milyon TL) satışa çıkarıldı. Turizm sezonunda tur teknelerinin uğrak yeri olan Gelibolu Adası, doğal güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

YÜZÖLÇÜMÜ 35 BİN METREKARE

DHA'da yer alan habere göre Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi sınırları içerisinde kalan 34 bin 854 metrekare alana sahip adaya, spor alanları ve günübirlik kullanıma yönelik tesislerin yapılabileceği belirtildi.

"DALIŞ TURİZMİ İÇİN DEĞERLENDİRİLEBİLİR"

Çamlı İskelesi'ne yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Gelibolu Adası'nın hissedarlarından Özgür Kürşat, adanın kendilerine dedelerinden miras kaldığını söyledi. Kürşat, "Önünde sualtı mağaraları bulunan adaya günübirlik tesis yapılmasına izin veriliyor. Turizm için değerlendirilebilir bir alan. Gökova Körfezi'nin önemi herkes tarafından biliniyor. Dalış turizmi için değerlendirilebilir. Maldivler´deki gibi bungalov evleri yapılabilir. Çok hissedarlı olduğumuz için böyle bir şey düşünmeden, satışına yöneldik. 15 milyon dolar bir fiyat belirledik. Ciddi bir müşteri çıktığı takdirde pazarlığımız olacaktır" dedi.

Vatan nöbetinde ilk iftar

Omzunda kuzu, elinde Türk bayrağı

ABD'de hayatını kaybedenleri vinç yardımıyla gömüyorlar!

Kapıları yan yana ama iftarı iki dakika arayla açıyorlar

<p>Başkan Recep Tayip Erdoğan'ın Ayasofya Camii'nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. C

Başkan Erdoğan'dan, 'aşı olacak mısınız?' sorusuna yanıt: Sağlık için gerekeni yaparım

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hangi çorbayı içmeliyiz? Hangi çorba hangi hastalığa iyi geliyor?

İstanbul'da halk otobüsü iş yerine girdi