• $ 6,0835
  • € 6,8198
  • 251.269
  • 86.072
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Gezi Parkı açıldı! Vali Mutlu'ya ilginç soru (video)

15 Haziran’dan bu yana halka kapalı olan Gezi Parkı açılırken konu ile ilgili açıklama yapan Vali Mutlu'ya ilginç bir soru geldi: Ben eşimle gelip parkta öpüşemez miyim?

Taksim Gezi Parkı 23 gün sonra açıldı. Çalışmaların bittiğini Gezi'de incelemelerde bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu duyurdu.

Vali Mutlu'nun açıklaması sırasında bir kadın vatandaş 'Parkta eşimle öpüşebilecek miyim' dedi. Vali Mutlu da 'Millet yadırgamıyorsa istediğinizi yapabilirsiniz' yanıtını verdi.

İşte o soru ve Valinin verdiği cevap:

Soru: Sayın Valim ben eşimle gelip parkta öpüşemez miyim... ?

Vali Mutlu: "Toplum içerisinde yazılı hukuk kuralları gibi örf ve adetler vardır. Hukuğun kaynakları içerisinde örf ve geleneklerde var. Hakim gerektiğinde yazılı bir kaynak bulamazsa geleneklere göre karar verir. Şayet toplum içerisinde sizin bahsettiğiniz tarzda bir gelenek varsa istediğiniz gibi davranabilirsiniz. Toplumun geleneklerine karşı saygı duymalıyız."

PALALIYI 5-10 DAKİKADA AÇIKLADIM

Mutlu, bir gazetecinin, "Eli palalı bir saldırgan vardı. Talimhane'de göstericilere saldırmıştı. Bir polis memuru gördü fakat oradan uzaklaştırdı, serbest bıraktı. Onunla ilgili bir yaptırımınız olacak mı?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Bunları inceleyip, kayıtlardan değerlendirip gerekli olan takibatların yapılması konusunu, dolayısıyla bütün bunları değerlendirerek çalışıyoruz. Şunu da özellikle söyleyeyim, sanki hiçbir şey yapmamış gibi pek çok spekülatif haberler de çıktı. Emniyet netice itibariyle aynı olay yerinde yapılmış olan şey, bir takım kanallarda çıkmış olan haber, 'Eli palalı şahıslar var' şeklindeki haberin çıkışından 5-10 dakika sonra o şahısların yakalandığını resmi twitter hesabımdan bilgilendirdim."

Emniyet güçlerinin konuyla ilgili gereken işlemleri yaptığını kaydeden Mutlu, yakalama esnasında bir polis memurunun elinden yaralandığını söyledi. Mutlu, şahısların korunduğu ve himaye edildiği şeklindeki düşüncelerin yanlış olduğunu belirtti. 

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

GEZİ PARKI AÇILDI

GEZİ PARKI ARTIK BÖYLE... FOTOĞRAFLAR...

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

Edirne´de hurdacılık yaparak ailesini geçindiren 75 yaşındaki Şevki Kılıç, Trakya Üniversitesi´nde k

75 Yaşındaki Şevki Amca 3 Yılda Üniversite Bitirdi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor