• $7,4796
  • €9,0576
  • 442.225
  • 1523.88
18 Nisan 2014 Cuma 01:45 | Son Güncelleme:

Genel sekreter yazdı Rektör Saraç oynadı

Genel sekreter yazdı Rektör Saraç oynadı

'İlk başörtülü rektör' oyununun sahne arkası... Senaryo, Ayşegül Saraç'ın fotoğrafını Twitter'dan paylaşan Genel Sekreter'den. Amaç ise 'AK Parti, başörtülü bir rektörü mağdur etti' algısı yaratmak.

HABER MERKEZİ

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Saraç'ın sahnelediği 'başörtüsü' oyununun tüm detayları ortaya çıkıyor... Akademisyenler, Rektör Saraç'ın üniversiteyi Paralel Yapı'nın kucağına nasıl bıraktığını AKŞAM'a anlattı. Derin Örgüt'ün baskısından bunalan hocalar, Saraç'ın AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten'in kendisiyle ilgili açıklama yapacağını bildiği için başörtüsüyle medya önünde poz verdiğini söyledi. 

BAŞÖRTÜSÜNÜ KALKAN YAPTI 

Akademisyenler, başörtüsünü adeta bir kalkan olarak kullanan Saraç'ın, gerçek kimliğinin deşifre edilmesinin ardından, mağduru oynadığını iddia ediyor. Hocalara göre; Saraç'ın amacı ise 'Türkiye'nin ilk başörtülü rektörü'nün AK Parti Hükümeti tarafından mağdur edildiği algısı yaratmak.  

ADI YOLSUZLUKLARLA ANILIYOR 

'Başörtüsü planı'nın senaryosu ise adı yolsuzluk iddialarıyla anılan Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sabri Eyigün'e ait. Paralel Yapı'ya mensup olduğu öne sürülen Prof. Eyigün, Rektör Saraç'ın başörtüsü takma kararı aldığını yayınladığı bir fot oğrafla birlikte Twitter'dan duyurmuştu.  

SABOTAJDA PARMAĞI VAR  

Sabri Eyigün, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren YGS'ye bir gün kala 'sabotaj' iddialarıyla da gündeme gelmişti. Diyarbakır'da sınavda görevli 360 öğretmen, sudan nedenlerle topluca rapor alıp sınavın yapılmasını engellemeye çalışmıştı. 

NORMAL KARŞILAMIŞTI 

Aynı zamanda ÖSYM Diyarbakır İl Koordinatörü olan Eyigün, bu durumdan hiç rahasız olmamış, aksine normal karşılayan açıklamalarda bulunmuştu. 

ERDOĞAN'A YENİ BİR TUZAK

Yeni Akit Gazetesi Yazarı Mehtap Yılmaz, Prof. Saraç'ın Gülen Cemaati'nin en güçlü isimlerinden biri olduğunu yazdı. Saraç'ın başörtülülerle görünmek bile istemediğini belirten Yılmaz'ın iddiaları özetle şöyle:  

TÜRKİYE İMAMIYLA GÖRÜŞTÜ 

- Devlet tarafından verilen paraları Paralel Yapı'ya aktaran rektör Prof. Dr. Jale Saraç’ın başörtüsü amel ile ilgili değil Başbakan'a yeni bir tuzak. ‘Başbakan başörtülü bir rektöre musallat oldu’ dedirterek Müslümanları galeyana getirmek istiyorlar. Böylece Başbakanın Köşk yolunu kapatmaya çalışıyorlar.  
- Ayşe Jale Saraç, AK Parti’den milletvekili seçilemeyince Dicle Üniversitesi’ne rektör olabilmek için Gülen Örgütü'nün Türkiye’deki imamı Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ile defalarca görüştürüldü. Kendisinin bu süreçte tercih edilmesinin tek nedeni başının açık olmasıydı.  

MONTAJ DOSYA YAPTILAR 

- Bizim 17 Aralık’ta gördüğümüz süreç Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır’da aslında 2007 yılında başladı. 
- Prof. Ayşe Jale Saraç’a rektörlük yolunu açabilmek için diğer iki aday hakkında YÖK’e montaj dosyalar gönderildi. Bu dosyayı YÖK’e götüren de Prof. Dr. Salih Hoşoğlu’ydu.  
- Dicle Üniversitesi'nde cemaatçi olmayan herkes hakkında şantaj ve montaj kasetleri oluşturdular.  

<h3>Başkan Erdoğan'dan 'Siber Vatan' mesajı</h3><h3>'DİJİTAL DÜNYADA...'</h3><p>Başkan Erdoğan, Resi

15 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en büyüğü olacak! Kedi yolu çalışmaları tamamlandı

Sivas'taki Altınkale'de kar yağışının ardından güzel görüntüler oluştu