• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
28 Mart 2018 Çarşamba 01:00 | Son Güncelleme:

Gelin siz de okuyun! 

Gelin siz de okuyun! 

Emine Erdoğan, 1 Şubat’ta himayesinde başlatılan okuma-yazma seferberliğine bugüne kadar 400 bin kişinin başvurduğunu belirterek, herkesi kampanyaya davet etti.

EMİNE ERDOĞAN’DAN ‘OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ’NE DAVET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 1 Şubat’ta himayesinde başlatılan okuma yazma seferberliğine bugüne kadar 400 bin kişinin başvurduğunu bildirdi.  Emine Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından, himayesinde başlatılan okuma yazma seferberliğine ilişkin açıklamada bulundu. Seferberliği 1 Şubat’ta başlattıklarını ve projenin devam ettiğini anımsatan Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: Bugüne kadar 400 bin vatandaşımız başvurdu. İnşallah 8 haftanın sonunda okur-yazar olacaklar.

Hedefimiz 2,5 milyon!

Hedefimiz, ülkemizdeki 2,5 milyon okuma yazma bilmeyen sayısını sıfıra indirmek ve yüzde 100 okur yazar bir toplum olmak. Milli Eğitim Bakanlığımız, kampanya kapsamında Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden ulaşılabilecek mobil uygulamalar hazırlayarak, vatandaşlarımızın teknolojik imkanlarla okuma yazmayı öğrenmesi ve pekiştirmesi imkanını sağlamaktadır. 

CEZAEVLERİNDE KİTAP SESLERİ! 

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün talimatıyla “Okuryazarlık Seferberliği”ne yönelik Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldı. Seferberlik kapsamında, cezaevlerindeki eğitimlerin sayısı artırılacak, 3 bin 628 hükümlü eğitim alacak. 

<p>İsrail polisi sabah namazı sonrası Mescid-i Aksa'dan çıkan cemaate müdahale etmesi sonucu 10 kişi

İsrail polisinden Mescid-i Aksa'dan çıkan Filistinlilere müdahale: 10 yaralı

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır