• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
18 Şubat 2021 Perşembe 13:15 | Son Güncelleme:

Gara şehitlerinden Mevlüt Kahveci'den terör örgütüne tepki: Oğlumu PKK şehit etti

Gara şehitlerinden Mevlüt Kahveci'den terör örgütüne tepki: Oğlumu PKK şehit etti
AA

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 kişiden Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci'nin annesi Ayşe Güler, oğlunun hain terör örgütü tarafından omzundan vurularak şehit edildiğini belirterek, "Kolu, bacağı, her tarafı sağlamdı. Oğlumu PKK şehit etti. Bombalama yalan." dedi.

2016 yılında görevli olduğu Hakkari'nin Çukurcu ilçesinde kaçırılan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci'nin annesi Ayşe Güler, ""Kolu, bacağı, her tarafı sağlamdı. Oğlumu PKK şehit etti. Bombalama yalan. Cumhurbaşkanı, Süleyman Soylu, Mehmet Nuri Ersoy, hepsi yanımdaydı." dedi.

AA'nın haberine göre oğlunun, hain terör örgütü tarafından omzundan vurularak şehit edildiğini belirten Güler şunları söyledi:

"Kolu, bacağı, her tarafı sağlamdı. Oğlumu PKK şehit etti. Bombalama yalan. Cumhurbaşkanı, Süleyman Soylu, Mehmet Nuri Ersoy, hepsi yanımdaydı. Devlet beni hiç yalnız bırakmadı, hep yanımdaydı. Cumhurbaşkanımıza 'PKK'nın kökünü kazı. 13 şehidin intikamını al' dedim. O da 'Tamam' dedi. Kılıçdaroğlu ile HDP bir oluyor, devletini karalamak istiyor. Cenazelerimizde bir şey yok, şehitlerimizde bir şey yok. PKK yapmış. Bu karalamayı Kılıçdaroğlu ile HDP yapıyor."

Güler, devletin 13 şehidin intikamını alacağına inandığını ifade etti.

Devletin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu dile getiren Güler, "Bunu yapan HDP, PKK. Vatan sağ olsun. Devleti karalamaya hakları yok, yalan söylemeye de. Adeta bir düğün konvoyu gidip şehidimi gömdüm. Allah devletimize zeval vermesin." dedi.

<div><br></div><p><br></p>

28 Şubat'tan akılda kalanlar

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek