27 Eylül 2021 Pazartesi 13:52 | Son Güncelleme:

FOX TV RTÜK'ü tehdit etti... "Her şey yeni başlıyor"

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), yalan haberlere verdiği cezalar sonrası FOX TV hakkında yeni bir iddia gündeme düştü. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün, kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'e ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Şahin, Şentürk'ün ortak bir arkadaşı vasıtasıyla tehdit dolu mesajlar gönderdiğini belirtti.

Şahin konuyla ilgili şunları kaydetti:

"Bakın kendini duayen haberci, tarafsız gazeteci, özgür basının savunucusu olarak görüp lanse etmeye çalışan bir gazeteci arkadaş var; FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Tescilli yalan haberlerinden dolayı verdiğimiz yaptırım kararlarından ötürü ortak bir dostumuz aracılığıyla şahsımı ve kurumumu tehdit etmiştir. İnanabiliyor musunuz? Bunu yapan gazeteci kimliği taşıyor."

RTÜK Başkanı Şahin, Şentürk'ün "Her şey yeni başlıyor." laflarına dikkat çekerek Üst Kurul'un tehditlerin hedefinde olduğunu söyledi.

Şahin şu ifadeleri kullandı:

"Şentürk, 'Daha şimdi başlıyor her şey' diye tehditler savurup daha sonra hızını alamayıp başka bir günkü ana haberde yine şahsıma ve Üst Kurul'a yönelik açık açık tehditler savuracak kadar fütursuz hale gelmiştir. Düşünebiliyor musunuz?"
  • RTÜK
  • Ebubekir Şahin
  • Doğan Şentürk
<p>Kahraman polis memuru Fethi Sekin'in  şehit olduğu saldırıya bomba temin eden PKK'lı teröristin i

Bombalar tatlı kutularında gelmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı