• $7,8684
  • €9,3848
  • 458.05
  • 1342.49
28 Eylül 2014 Pazar 11:59 | Son Güncelleme:

Fırtına tekneleri batırdı

Fırtına tekneleri batırdı

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi'nde, akşam saatlerinde etkisini göstermeye şiddetli rüzgar, gece yarısından sonra şiddetini arttırarak sahilde bağlı bulunan küçük balıkçı teknelerini batırdı. Yüksek kesimlerde ise bazı evlerin çatıları uçtu, camları kırıldı.

Kuzey Ege'de akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden esen, saatteki hızı 74 kilometreyi bulan rüzgar, gece yarısından itibaren şiddetini artırdı. Yıldız ve karayelden 80- 100 kilometre hızla esen fırtına nedeniyle başta Ayvalık'ın ilçe merkezi ile Aliçetinkaya Mahallesi sahilinde bağlı bulunan onlarca teknede madde hasar meydana geldi. Bölgede ilk belirlemelere göre 12 küçük balıkçı teknesi ile filikanın battığı öğrenildi. Şiddetli fırtına nedeniyle ilçedeki bazı büyük gezi teknelerinin de birbirine çarparak hazar gördüğü gözlenirken, tekne sahiplerinin çaresizliği dikkati çekti. 

Öte yandan Ayvalık'ta fırtına nedeniyle tepelik arazideki bazı evlerin çatılarının uçtuğu bildirilirken, bazı yüksek binaların ise camları ile ağaçların dalları kırıldı.DHA

<h3>'Dijital faşizme karşı mücadele etmeliyiz'</h3><h3>'SALDIRILARIN HEDEFİNDEYİZ'</h3><p>'Dijital f

26 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Metabolizmayı hızlandıran besinler hangileri?

Edirne'de uygulanan koronavirüs önlemi Türkiye'de bir ilk oldu