• $8,2958
  • €9,9751
  • 475.975
  • 1343.62
23 Haziran 2018 Cumartesi 01:00 | Son Güncelleme:

Fırat’ın Doğusundaki teröristlerin TSK korkusu

Fırat’ın Doğusundaki teröristlerin TSK korkusu

Türk Silahlı Kuvvetleri, Münbiç’teki üçüncü devriye görevini tamamladı. Olası bir harekata karşı korkuya kapılan Fırat Nehri’nin doğusundaki teröristler ise sınırda nöbet tutmaya başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarıyla sonuçlandırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile Münbiç’te başlattığı devriye faaliyetinin ardından gözlerin çevrildiği Fırat Nehri’nin doğusundaki teröristleri korku sardı. Cerablus, Azez, Afrin, El Bab gibi büyük ilçeleri kapsayan 4 bin kilometrekarelik alanı teröristlerden temizleyen TSK, terör örgütü PYD/PKK kontrolündeki Münbiç’teki üçüncü devriye görevini de tamamladı. Silah zoruyla göç ettirilen binlerce Suriyeli de kentlerine geri dönmeye başladı. Türkiye’nin sınırın tamamen güvenli hale getirilmesi için bundan sonraki süreçte Fırat’ın doğusuna yöneleceği mesajları ise teröristlerde paniğe yol açtı.

Asker teyakkuzda

Korku ve paniğin hakim olduğu terör örgütüne göz açtırmayan Türk Silahlı Kuvvetleri, sınır hattında teyakkuz durumunda. Olası saldırı ve tacizlerine karşı önlemlerin en üst seviyede tutulduğu Fırat Nehri kıyısında askerler zırhlı araçların konuşlu olduğu hakim tepelerde termal kameralar ve insansız hava araçları aracılığı ile teröristleri an be an takip etmeyi sürdürüyor. 

Örgütte çözülme var 

 TSK’nın kararlı mücadelesi terör örgütünde çözülmeye yol açtı. Birçok teröristin kaçtığı ortaya çıktı. Taban kaybeden örgütün kaçarken yakaladığı bazı kişileri infaz ederek diğer teröristler üzerinde baskı oluşturduğu kaydedildi. Örgüt içerisindeki birçok kişinin ise Türkiye’nin olası harekatı durumunda silahını bırakarak teslim olmayı ya da kaçmayı hedeflediği belirtildi.

24 saat nöbet tutuyorlar

 Suriye’nin Cerablus kentine 2 kilometre mesafede Fırat Nehri’nin doğu yakasındaki teröristleri korku sardı. Cerablus’a sızma girişimleri engellenen PKK/PYD’li teröristler, Fırat’ın doğusundaki Zormağara ve Şuh bölgesindeki hakim noktalarda 24 saat nöbet tutuyor. Toprak setlerin ardına kurdukları kulübelerde ve betondan yapılan silindir kulelerde sürekli olarak Cerablus’u izleyen teröristlerin gece karanlığına karşı aydınlatma sistemi kurduğu da bildirildi.

3. DEVRiYE GÖREVi TAMAMLANDI

TSK’ya ait zırhlı araçlar, Suriye’nin kuzeyindeki Cerablus ile Münbiç cephe hattındaki Sacu Çayı civarında üçüncü devriye faaliyetini gerçekleştirdi.

<p><strong>Süper Lig'in 36. haftasında Galatasaray, evinde Trabzonspor'u konuk etti. Zorlu 90 dakika

Galatasaray - Trabzonspor Maç Yorumu... Aslan'ın şampiyonluk şansı var mı?

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor