• $ 5,8346
  • € 6,5012
  • 279.254
  • 97912
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'FET֒ye büyük bir operasyon geliyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “FET֒ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’nın Yenimahalle İlçesi'nde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Soylu “FET֒ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden, kim ne yaparsa yapsın” dedi. 

FET֒nün devam ettiğine ve hükümetin zayıflaması için pusuda beklediğine dikkati çeken Soylu, “Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Öyle hileler ortaya koymuşlar, bu milletin evlatlarını öyle istismar etmişler. Bazıları acıyorlar. Ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek hele bütün bu anlayışı gördükten sonra hâlâ orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı. 

SİZİ YÜRÜTEN ADAM DEĞİLDİR 

HDP’yi de eleştiren Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu da bunlarla kol kola girmiş. Sana mübarek olsun zaten. Senin karakterin, anlayışın tam da onlarla kol kola girmeyi gerektirirdi. Buna çok ve açık bir biçimde ifade ediyorum. 24 Haziran’da da Cumhur İttifakı’nın ortaya koymuş olduğu irade zamanında da aynısını söyledik, yalvardık. CHP’lilere yalvardık, ‘ne olursunuz bunlara destek olmayın da bunları şımartmayın.’ Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir. Hiç endişe etmeyin." 

PKK ve FET֒yle ittifak yaptılar 

Bakan Soylu, 31 Mart seçimlerini bir beka meselesi olarak gördüklerini belirterek, “Açıkça söylüyorum, 31 Mart seçimleri için bunların taktiği ali cengiz oyunudur. HDP ile açık, net, herkesin bildiği bir ittifak söz konusudur. Hiç kıvırmasınlar; HDP zillet ve illet ittifakına dahildir, dolayısıyla PKK da bu ittifaka dahildir” dedi. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri

<p>Acun Ilıcalı Gel Konuşalım programına konuk olduğu sırada O Ses Türkiye´nin perde arkasında yaşan

Acun Ilıcalı Canlı Yayında Video İzletirken Şeyma Subaşı´dan Mesaj Geldi

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Vücudunuzda bu belirtileri görüyorsanız hemen doktora başvurun

Japonya'nın 126. İmparatoru Naruhito tahta çıktı