• $ 7,0457
  • € 8,4041
  • 462.789
  • 1091.8
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
11 Şubat 2019 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

'FET֒ye büyük bir operasyon geliyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “FET֒ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’nın Yenimahalle İlçesi'nde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Soylu “FET֒ye yönelik bir büyük operasyon daha hazırlıyoruz. Akıllarını başlarından almazsak namerdiz. Gereğini yerine getireceğiz, bunları kazıyıp bitireceğiz bu ülkeden, kim ne yaparsa yapsın” dedi. 

FET֒nün devam ettiğine ve hükümetin zayıflaması için pusuda beklediğine dikkati çeken Soylu, “Onların yaptıkları hileleri şeytanlar yapmaz. Öyle hileler ortaya koymuşlar, bu milletin evlatlarını öyle istismar etmişler. Bazıları acıyorlar. Ben de acıyanlara acıyorum. Bir sapığın peşine takılıp gitmek hele bütün bu anlayışı gördükten sonra hâlâ orada ısrar etmek bu suçun ortağı olmaktan başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı. 

SİZİ YÜRÜTEN ADAM DEĞİLDİR 

HDP’yi de eleştiren Soylu, konuşmasına şöyle devam etti: “Kılıçdaroğlu da bunlarla kol kola girmiş. Sana mübarek olsun zaten. Senin karakterin, anlayışın tam da onlarla kol kola girmeyi gerektirirdi. Buna çok ve açık bir biçimde ifade ediyorum. 24 Haziran’da da Cumhur İttifakı’nın ortaya koymuş olduğu irade zamanında da aynısını söyledik, yalvardık. CHP’lilere yalvardık, ‘ne olursunuz bunlara destek olmayın da bunları şımartmayın.’ Şimdi ‘Apo’ içeride diye, güya milletvekilleri yürüyüş yapacaklarmış sağda solda. Sizi yürüten adam değildir. Hiç endişe etmeyin." 

PKK ve FET֒yle ittifak yaptılar 

Bakan Soylu, 31 Mart seçimlerini bir beka meselesi olarak gördüklerini belirterek, “Açıkça söylüyorum, 31 Mart seçimleri için bunların taktiği ali cengiz oyunudur. HDP ile açık, net, herkesin bildiği bir ittifak söz konusudur. Hiç kıvırmasınlar; HDP zillet ve illet ittifakına dahildir, dolayısıyla PKK da bu ittifaka dahildir” dedi. 

Ankara'da ASELSAN personelini taşıyan minibüs ile yolcu otobüsü çarpıştı

Ankara'da ASELSAN personelini taşıyan minibüs ile yolcu otobüsü çarpıştı

4 Ağustos tarihli reyting sonuçları yayında!

4 Ağustos tarihli reyting sonuçları yayında!

5 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

5 Ağustos altın fiyatları ne kadar?

Koronavirüs sürecinde kefir tüketmek için 3 önemli neden

Koronavirüs sürecinde kefir tüketmek için 3 önemli neden