• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
28 Haziran 2018 Perşembe 10:31 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün vakıf mütevelli heyetlerine operasyon: 17 şüpheli gözaltına alındı

FETÖ'nün vakıf mütevelli heyetlerine operasyon: 17 şüpheli gözaltına alındı

İzmir'de, KHK ile kapatılan FETÖ'nün vakıf mütevelli heyetlerinde bulunan ve ByLock yazışmalarında örgüt üyesi oldukları tespit edilen 23 şüpheliden 17'si yakalandı.

İzmir'de, KHK ile kapatıla FETÖ'nün vakıf mütevelli heyetlerinde bulunan ve ByLock yazışmalarında örgüt üyesi oldukları tespit edilen 23 şüpheliden 17'si yakalandı. Yakalananların arasına KHK ile kapatılan İzmir Üniversitesi ve İzmir Koleji sahiplerinden A.D. ve daha önceki soruşturmada tutuklanan İ.S.D.'nin eşi Ç.D'nin de olduğu öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı ile İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'ye yönelik soruşturma başlattı. Polis ekipleri, FETÖ'nün illegal faaliyetlerini gerçekleştirmek için araç olarak kullandıkları ve KHK ile kapatılan Vakıf Mütevelli Heyetlerinde bulunan kişilere, ByLock kullanıcılarının yazışma içeriklerine göre örgüt üyesi olduğu tespit edilen ve örgütün çeşitli kademelerinde görev yapmış kişilere, örgüte ait eğitim ve öğretim kurumlarında çalışanlara, örgüte ait öğrenci yurtlarına ele geçirilen USB bellekte yapılan inceleme neticesinde ele geçirilen fotoğraflarda kimlikleri deşifre edilen kişilere yönelik, bugün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Hakkına yakalama kararı verilen 23 şüpheliden aralarında KHK ile kapatılan İzmir Üniversitesi ve Fatih Koleji sahiplerinden A.D. ve daha önceki FETÖ'den tutuklu İ.S.D.'nin eşi Ç.D.'ninde bulunduğu 17 şüpheli yakalandı. 

Aralarında KHK ile kapatılan Şifa Üniversitesi kurucularından Mahmut Akdoğan'ın oğlu Useme Akdoğan'ın da arasında bulunduğu 5 şüphelinin, daha önceden yurtdışına kaçtığı tespit edildi.

Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İzmir emniyetine getirilirken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Muammer Başkan/ TürkMedya Ege Temsilcisi

<p>Belarus'ta askeri darbe planladığı iddia edilen kişilerin videosu ortaya çıktı. Belarus'ta gizli

Belarus'ta gizli kamera ile kayda alındı: 1 numaralı görevin onu ortadan kaldırmak

Bakanı Karaismailoğlu, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreninde katıldı

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı