• $8,2827
  • €9,7531
  • 499.923
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
25 Haziran 2020 Perşembe 11:54 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün örgüt üyelerine para toplamak için "Garibanlar var" diyerek mesaj attığı ortaya çıktı

FETÖ'nün örgüt üyelerine para toplamak için "Garibanlar var" diyerek mesaj attığı ortaya çıktı

Adana'da FETÖ üyeleri için “Garibanlar var” mesajıyla para toplayan finans yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yakalanan 7 zanlıdan 3'ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi FETÖ’nün finansman yapılanmasına yönelik 10 Haziran’da başlattığı operasyonuda 7 şüpheliyi gözaltına alarak tamamladı.

Şüpheliler Alparslan S, Ramazan K, Mustafa S, Abdullah D, Zeki K, Cevdet D. ve Turgut S, Adana Adli Tıp Birimi'ndeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Sorgunun ardından nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüphelilerden Alparslan S, Ramazan K. ve Mustafa S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer zanlılar ise ev hapsi tedbiriyle serbest kaldı.

Tutuklulardan Alparslan S.’nin örgüte ait haberleşme programı ByLock’u kullandığı ve Turgut S.’nin örgütün finan yapılanmasında kurye görevi gördüğü iddia edildi.

Tutuklulardan Abdullah D.’nin ABD’de yaşadığı ve örgüt üyelerinden “Garibablar var” mesajıyla para topladığı iddiası öne sürüldü.

İLETİŞİMİ ÖRTBAS ETMEK İÇİN VPN KULLANDILAR

Tutuklulardan Turgut S. İle Abdullah D.’nin iletişimi gizlemek için cep telefonlarına VPN programı yükledikleri ve şekilde mesajlaştıkları ortaya çıktı.

Daha önce de örgüt soruşturmasında etkin pişmanlıktan yararlanan Cevdet D’nin örgüte para kaynağı oluşturmak için bazı esnafları örgüt üyeliğine almaya çalıştığı tespit edildi.

<p>Editör-Kurgu: <a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</a></p>

Charlie Hebdo'an skandal hakaret

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'un ilçelerinin koronavirüs yoğunluk haritası güncellendi

Amerika sokakları yeniden karıştı