• $ 6,7688
  • € 7,6343
  • 366.799
  • 110022
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
14 Ağustos 2019 Çarşamba 08:00 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün doktor yapılanmasına darbe   

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün FET֒nün doktor yapılanmasına yönelik 12 ili kapsayan operasyonu örgütün sağlık alanındaki ağını ortaya çıkardı.

DEVRiM TOSUNOĞLU

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi FET֒nün tıp dünyasındaki yapılanmasını çökertti. Uzun zamandır takip edilen ve ülke genelindeki hastanelerde görev yapan doktorlardan sorumlu olan yönetici konumundaki 42 isim belirlendi. Kendileri de doktor olan 42 yönetici hakkında verilen gözaltı kararıyla 12 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Şüphelilerin örgüt tarafından kendi görev yaptıkları ve il genelindeki hastanelerde uygulanmak üzere verilen talimatları iletmek, örgüt mensubunun takibini yapmak ve örgüt mensuplarının maaşlarından kesilen belirli bir kısım parayı örgüte aktarmakla görevli ÜNİTE yapılanması ismi verilen yapıda yönetici pozisyonunda oldukları tespit edildi. Şüphelilerin ayrıca örgütün gizli haberleşme programlarından olan ByLock kullandıkları belirlendi.  

 DOKTORLARA DERECE 

Şüphelilerin ByLock yazışmalarında ‘BRM, BR, PERSONEL, BRMMM, DVR, SEKTR BİRİM’ adlarıyla gruplar oluşturdukları  belirlenirken doktorlara örgütün üst düzey isimleri tarafından 1’den 5’e kadar puan verildiği ortaya çıktı. 

TAYİNLER DEVREDİLİYOR 

 Doktorların başka bir yere tayininin çıkması halinde imamlar arasında elden devir işlemleri yapıldığı, devir işlemlerinin bazılarının yeni atandığı yere örgüt üst düzey sorumlusu  tarafından bizzat gerçekleştirildiği belirlendi. 

BYLOCK KONUŞMALARI DEŞİFRE EDİLDİ 

Şüphelilerin çözülen ByLock konuşmaları şöyle: “Üroloji Kartal Eğitim Araştırma’dan Çanakkale’ye gitmişti. Mecburiyeti bitmiş, İstanbul'a gelmiş olabilir. Sağa sola sorarsanız çok iyi olur”. 

“Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi'ni Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nden kazanmış ablamız. İç hastalıkları bölümüne yerleşti. Dört dörtlük bir arkadaş elden devir ve tanışmak için irtibat istiyoruz”, “Onkoloji hastanesi baş asistan 5 yıllık evli 6 bin tl burs sözü var."

 

Arslanbek Sultanbekov Kuruluş Osman'da  müzikseverlerin karşısına çıktı

Arslanbek Sultanbekov Kuruluş Osman'da müzikseverlerin karşısına çıktı

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti

Bu kadarına da pes! Denizden çıkanlar şoke etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Titiz Başak burcu en iyi kimlerle anlaşır?

Titiz Başak burcu en iyi kimlerle anlaşır?