• $8,1131
  • €9,7955
  • 461.443
  • 1377.23
25 Haziran 2018 Pazartesi 17:23 | Son Güncelleme:

FETÖ'nün 'dar bölge sorumlusuna' 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi

FETÖ'nün 'dar bölge sorumlusuna' 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi

Adana'da FETÖ/PDY soruşturmasında hakkında dava açılan ve örgütün "dar bölge sorumlusu" olduğu iddia edilen tutuklu sanığa 10 yıl 6 ay, tutuksuz sanık eşine ise 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında dava açılan ve örgütün "dar bölge sorumlusu" olduğu iddia edilen tutuklu sanığa 10 yıl 6 ay, tutuksuz sanık eşine ise 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Nur Zonturlu ve eşi tutuksuz sanık Hatice Zonturlu ile avukatları katıldı.

Söz verilen sanık Mehmet Nur Zonturlu, matematik öğretmeni olduğunu ve özel dersler verdiğini belirterek, "Mahrem yapılanmayla hiçbir alakam yoktur. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum." dedi.

Sanık Hatice Zonturlu da suçlamaları kabul etmeyerek beraat talebinde bulundu.

Cumhuriyet savcısı, sanıkların ByLock kullanıcısı oldukları dikkate alınarak cezalandırılması ve mevcut hallerinin devamına karar verilmesi yönünde mütalaa verdi.

Mahkeme heyeti de örgütün "dar bölge sorumlusu" olduğu öne sürülen Mehmet Nur Zonturlu'yu 10 yıl 6 ay, Hatice Zonturlu'yu ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak mevcut hallerinin devamını kararlaştırdı.

(AA)

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz'un değerlendirmeleri şöyle:<br></

Çamurlu yağmur devam edecek mi?

Sivas'ta Kangal Köpeği Üretim Eğitim ve Koruma Merkezi inşasında sona gelindi

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor