• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
29 Mart 2018 Perşembe 11:17 | Son Güncelleme:

FET֒cü papaz babanın terör örgütü PKK’lı oğlu

FET֒cü papaz babanın terör örgütü PKK’lı oğlu

Suriye’den beş parasız olarak Türkiye’ye gelen Mehmet ֒yü, zengin bir pastörün kızıyla evlendiren, gittiği her Doğu gezisinde yanında götüren Brunson, “oğlum” dediği Mehmet ֒yü, terör örgütü PKK militanı gibi yetiştirdi.

ABD'li İzmir Diriliş Kilisesi papazı Andrew Craig Brunson'un, Kürtlerin Hristiyanlaştırılarak, sözde Kürdistan'ın kurulması için Suriyeli Kürt kökenli göçmenleri hedef olarak seçtiği ortaya çıktı. Brunson'un bu doğrultuda, Suriye'den beş parasız Türkiye'ye mülteci olarak gelen, Kürt kökenli Suriyeli Mehmet Ö'yü İzmir'de kanatlarının altına aldığı, bizzat kendisini özel olarak yetiştirip, cemaat içinde de manevi oğlu ilan ettiği öğrenildi.

Brunson tarafından özel eğitilen Mehmez Ö'nün terör örgütü PKK'nın üniforma olarak giydiği kıyafetlerle çektirdiği fotoğraflarına ulaşıldı. Brunson'un Pastör yaparak Belçikalı zengin bir pastörün kızıyla evlendirdiği Mehmet Ö'nün, Brunson ile birlikte sık sık Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki Kürt kökenli vatandaşları ve çadır kentleri ziyaret ettiği de çok özel fotoğraflarla belgelendi.

SAĞ KOLU, BİR TERÖRİST...

Doğu ve Güneydoğu illerinde Hristiyanlığı yaymak için FETÖ'cü emniyet müdürü Recep Güven'den yardım aldığı belirtilen Brunson'un, söz konusu illerde Kürt kökenli vatandaşların Hristiyanlaştırılıp, örgütlenmeleri için kendisine sağ kolu olabilecek kişiler belirlediği tespit edildi. Brunson, özellikle Suriye'den Türkiye'ye göç eden mültecilerin hem maddi hem de manevi anlamda desteklenmesi ve Hristiyanlaştırılması için, onlar gibi içlerinden gelen iki ismi seçti. Brunson'un, Yeni Doğuş Kilisesi'nden tanıdığı Agid A. ile Mehmet Ö'yü, söz konusu kiliseden kovulduktan sonra kurduğu İzmir Diriliş Kilisesi'nde kanatları altına aldığı ortaya çıktı. Brunson bu iki ismi, hem Suriyeli hem de terör örgütü PKK sempatizanı olmalarının etkisiyle seçti. Brunson hakkında hazırlanan iddianamede de Agid A'nın bomba eğitimi almış bir terörist olabileceği iddialarına yer verildi.

MİSYONERLİK DERSİ

Bu iki isme çok güvenen Brunson'un Doğu illerindeki Kürt kökenli vatandaşların Hristiyanlaştırılıp, FETÖ yardımı ile Türkiye'nin bölünmesi için Suriyeli Agid A. ve Mehmet Ö'ye özel olarak din eğitimi ve misyonerlik dersleri de verdiği kaydedildi. Doğu ve Güneydoğu illerine yönelik ziyaretlerinde bir an olsun yanından ayırmadığı ikiliden Mehmet Ö'yü cemaat içinde 'Bundan sonra Mehmet benim manevi oğlumdur' diye ilan eden ve diğer Hristiyan cemaati üyelerinin kendisine itaat etmesi için Pastör yapan Brunson, bununla da kalmadı. Bazı kiliselerden hayır için toplanan yardım paraları ile maddi yönden Mehmet Ö'yü destekleyen Andrew Craig Brunson, manevi oğlunun kilise ile bağını koparmaması için de Belçika'daki zengin bir pastörün kızıyla evlendirdi.

KİLİSEDE PKK BAYRAĞI

Mehmet Ö'nün Brunson'un onayı ve bizzat kendisinin kıydığı nikah ile 2012 yılında evlendiği belirlendi. Brunson'un hedefleri doğrultusunda Mehmet Ö'nün Agid A. ile birlikte sık sık Gaziantep ve Şanlıurfa gibi illerdeki çadır ve konteyner kentleri ziyaret ettiği göze çarptı. Mehmet Ö'nün iddianamede, Türk düşmanı olduğu belirtilen Brunson'a ve kiliseye olan bağlılığını göstermek için her fırsatta terör örgütünün uzantısı olan HDP'nin İzmir ve Diyarbakır'daki mitinglerine katıldığı dikkatlerden kaçmadı. Mehmet Ö.'nün Brunson'un gözaltına alındıktan sonra Belçika'daki Leuven kentinde bulunan Hristiyan Kürtler Kilisesi'nde pastörlüğe devam ettiği kaydedildi. Mehmet Ö'nün Belçika'daki kilisenin bir köşesine Belçika diğer köşesine de sözde Kürdistan bayrağını asarak poz verdiği de gözlendi.

İDDİANAMEDEKİ ÇARPICI TESPİTLER

Brunson hakkında hazırlanan iddianamede Mehmet Ö'den sık sık bahsediliyor. İddianamede, "Mehmet" adlı kişinin Brunson'a gönderdiği sesli mesajda, özellikle Kürtlerin Hıristiyanlaştırılmasından ve karşılaşılan sorunlardan bahsedildiği, misyonerlik görüntüsü altındaki illegal faaliyetlerin Suruç ilçesinde zayıf kaldığı, bu faaliyetlerin güçlendirilmesi görevinin Agid isimli bir şahsa ait olduğundan bahsediliyor.

Suruç'ta misyonerlik görüntüsü altındaki illegal faaliyetlerin kuvvetlendirilmesi, Hristiyanlık dinine inanan ve bunu açıkça söyleyen Kürtlerin sayısının artması gerektiği anlatılıyor.

DAĞDAN İNMİŞ ŞAHIS!

Soruşturma kapsamında ifade veren "Göktaşı" isimli gizli tanık, Mehmet Ö'den bahsediyor. "Göktaşı", özetle şöyle konuşuyor: "Şüpheli Andrew'in Başpastörlüğünü yaptığı Diriliş Kilisesi'ne, Suriye devleti vatandaşları ile Kürt şahıslar dikkat çekici bir yoğunlukla geliyordu. Bu şahısların liderliğini, Suriyeli Mehmet olarak bilinen bir şahıs ile Beşir Y. isimli bir kişi yapıyordu. İlerleyen zamanda bu iki şahsın PKK sempatizanı olduğunu, dağdan indiklerini öğrendim. Bu şahıslar aleni olarak her konuşmalarında PKK'lı olduklarını beyan ediyordu. Bu şahıslar haftanın hemen hemen her günü kiliseye geliyordu. Hatta bazıları kilisede kalıyordu. Kilisede sürekli PKK yanlısı şahıslar gelerek siyasi konuşmalar yapıyordu, Türk Devleti, askerimiz ve polisimiz hakkında olumsuz konuşmalar benim ve kiliseye gelen bazı arkadaşların hoşuna gitmiyordu.

(Yeni Asır)

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü