• $8,1279
  • €9,7909
  • 461.807
  • 1377.13
22 Şubat 2019 Cuma 11:18 | Son Güncelleme:

FETÖ propagandası yapan ABD merkezli diziye erişim engeli

FETÖ propagandası yapan ABD merkezli diziye erişim engeli

ABD merkezli online dizi ve film platformu Netflix’te yayınlanan "Designated Survivor" adlı skandal dizide Başkan Erdoğan’a ağır hakaretler edilmiş ve 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ ile alakasının olmadığı iddia edilmişti. Kamuoyunda büyük tepkiye neden olan söz konusu diziye İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişimin engeli getirilmesine karar verildi.

ABD merkezli online dizi ve film platformu olan Netflix'te yayınlanan "Designated Survivor" adlı dizide 15 Temmuz darbe kalkışmasının FETÖ ile alakasının olmadığı iddia edilmiş, bu durum kamuoyunun tepkisine neden olmuştu. Dizide "Nuri Şahin" isimli bir kişi Türk Cumhurbaşkanı "Fatih Turan" tarafından, Türkiye'deki darbe girişiminin aktörü olarak suçlanırken Şahin isimli karakterin FETÖ lideri Fethullah Gülen'e benzerliği ise dikkat çekmişti.

FETÖ PROPAGANDASI YAPTILAR

Dizinin bazı sahnelerinde geçen diyaloglarda da Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ağır hakaretler yer alırken FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ise karizmatik ve yakışıklı bir muhalif lider olarak resmedilmişti.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Diziyi izleyen Türk vatandaşları terör örgütünün propagandasını yapan ve Başkan Recep Erdoğan'a ağza alınmayacak hakaretlerin edildiği dizinin internet platformlarından kaldırılması için kampanya başlatmıştı.

ERİŞİMİN ENGELLENMESİNE KARAR VERİLDİ

Söz konusu dizinin 2. Sezon 7. Bölümünde FETÖ/PDY terör örgütünün sempatik bir örgüt olarak gösterildiğinin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olumsuz kimlikle tanıtıldığının ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı. Soruşturma çerçevesinde söz konusu dizinin internet platformlarından kaldırılması için İstanbul Sulh Ceza Hâkimliği'ne başvuruldu. Hâkimlik ise başvuru kapsamında dizinin 2. Sezon 7. Bölümünde yayınlanan sahnenin suç unsuru içerikli olduğunu değerlendirilerek erişimin engellenmesine karar verdi.

(Sabah)

<p>Bedir Acar, 'Bunu hep yapıyorlar, Şener Şen'e yaptılar,  Orhan Gencebay'a, Yavuz Bingöl'e, Alev A

Erkan Oğur ezik mi ?

Ankara Şehir Hastanesi pandemi bölümü servisi genişletildi

Yusufeli yeni yerleşim yeri inşasında sona yaklaşılıyor

Yumurtadan uyanan ipek böcekleri, sarı kozasını örmeye başladı