• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
4 Haziran 2021 Cuma 08:59 | Son Güncelleme:

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen'e tecavüz davası açan savcı konuştu: Açıkça tehdit edildim

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen'e tecavüz davası açan savcı konuştu: Açıkça tehdit edildim

FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen'e tecavüz davası açan savcı Mustafa Kızılateş, dosya üzerinden açıkça tehdit edildiğini belirtti.

MİT'in yakalayarak Türkiye'ye getirdiği FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen'e tecavüz davası açan savcı Mustafa Kızılateş, dosya üzerinden açıkça tehdit edildiğini belirtti.

Sabah'ın haberine göre FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen, Ankara'da sorguya alındı. Gülen'e FETÖ'nün mahrem yapılanması ve örgüt yönetimiyle ilgili yöneltilen soruların yanında Erzurum'da 2007'de 15 yaşındaki kıza tecavüz ettiği olay hakkında da sorular yöneltiliyor.

Gülen'in de bulunduğu tecavüz dosyası, firari örgüt üyesinin yakalanmasıyla tekrar gündeme geldi. O dönem soruşturma dosyasına bakan savcının meslekten ihraç edildiği, Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen ile ilgili iktidarsız olmadığına dair rapor veren doktorun ise 'Terör örgütü üyesi' iddiasıyla dinlemeye alındığı belirlenmişti. Takipsizlik vererek dosyayı kapatan hakim ve savcılar ise 15 Temmuz'un ardından meslekten atılmıştı.

"BAŞINA GELECEKLERİ HAYAL EDEMEZSİN"

Savcı Mustafa Kızılateş, o dönem yaşadıklarını anlattı. Başsavcıvekili Taner Aksakal, Savcı Kızılateş'i "Bu dosyayı kapatmazsan başına gelecekleri hayal edemezsin" diyerek tehdit etmiş. Başkan Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs'ta FETÖ'nün üst düzey bir isminin yakalandığını belirterek "Yakında FETÖ takımından da önemli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde. Kimi yakaladık, hesaba çektik, ne durumda, onun da açıklamasını inşallah yapacağız" demişti.

'DOSYAYI KAPATMAZSAN BAŞINA GELECEKLERİ HAYAL EDEMEZSİN'

SAVCI MUSTAFA KIZILATEŞ:

Seyfullah Gülen, yeğenleri Ammar ve Selahaddin Gülen'in adının geçtiği tecavüz dosyasının bana ulaşması üzerine Erzurum Başsavcıvekili Taner Aksakal, yanıma gelerek "Savcım, dosyayı ne yapmayı düşünüyorsun?" diye sordu. Ardından soruşturma üzerindeki yetkisini kullanarak tecavüz dosyasını ikiye böldü. Başsavcıvekili olmasından dolayı bu tür dosyalara bakma yetkisi olmamasına rağmen Fetullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen, yeğenleri Ammar ve Selahaddin Gülen'in isminin geçtiği dosyayı kendisine aldı.

Ardından tekrar bana gelen Aksakal, "Bu dosyaya takipsizlik kararı ver ve dava açma" şeklinde uyarılarda bulundu. "Bu dosyayı kapatmazsan başına gelecekleri hayal edemezsin" dedi. Bunun üzerine "Beni öldüreceklerini bilsem de istediklerini yapsalar da ben bu tecavüz dosyasını kapatmam" dedim.

  • FETÖ elebaşının yeğeni
  • FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen
  • FETÖ elebaşının yeğeni Selahaddin Gülen son durum
<p>Isparta Şehir Hastanesi'nde görevli Dr. Baki Ünlü, hasta yakını O.M. tarafından darbedildi. Dokto

Acil servis doktoruna yumruklu saldırı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi