• $8,1739
  • €9,7459
  • 456.936
  • 1393.24
31 Mart 2021 Çarşamba 23:49 | Son Güncelleme:

Fatmanur Altun'a hakaret etmişti... Beraat kararına sert tepki

Fatmanur Altun'a hakaret etmişti... Beraat kararına sert tepki

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun'a ağır hakaretlerde bulunan Nazan Demir beraat etti. Konuya tepki gösteren Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. Söyleyecek başkaca da söz bulamıyorum. Çok ama çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun'a hakaret eden Nazan Demir beraat etti. Beraat kararına tepki gösteren Altun, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya. Söyleyecek başkaca da söz bulamıyorum. Çok ama çok üzgünüm." dedi.

"'ÖZ YURDUNDA GARİPSİN, ÖZ VATANINDA PARYA' SÖYLEYECEK BAŞKACA DA SÖZ BULAMIYORUM"

İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nin kararını değerlendiren Fatmanur Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"'İslamla ilgileri yok bu aç köpeklerin' ifadesi hakaret değilmiş. Ayrıca bu ifadenin 'olgusal temeli' varmış. Yani 'deney/gözlemle doğrulanabilecek kadar doğru' bir ifade imiş. 'Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya' Söyleyecek başkaca da söz bulamıyorum. Çok ama çok üzgünüm."

ALTUN'UN AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

Fatmanur Altun'un avukatı Sezgin Tunç konuyla ilgili açıklama yaptı. Tunç yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Bir karanlık zihniyettin kötücül bir fiiliyle karşı karşıyayız yine. Bu karar hakkında elbette tüm haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Kararı veren hakim hakkında da idari, hukuki ve cezai tüm yolları sonuna kadar kullanacağız."
<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü