• $9,5137
 • €11,0607
 • 547.507
 • 1510.36
23 Ağustos 2021 Pazartesi 18:11 | Son Güncelleme:

Fatma Yasak kimdir, kaç yaşında eski eşi Alper Tasalı kimdir tutuklandı mı? Fatma Yasak'e şiddet iddiasında son durum nedir?

Fatma Yasak kimdir, kaç yaşında eski eşi Alper Tasalı kimdir tutuklandı mı" Fatma Yasak'e şiddet iddiasında son durum nedir"

Fatma Yasak yaşadığı şiddet olaylarını sosyal medyada dile getirince gündem oldu. Evliliğinin ilk aylarında şiddet gördüğü için boşandığını dile getiren Fatma Yasak, eski eşi Alper Tasalı tarafından silahla alıkoyduğunu iddia etti. "Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun" şeklindeki sosyal medya paylaşımlarıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Fatma Yasak kimdir, kaç yaşında eski eşi Alper Tasalı kim? Fatma Yasak'e şiddet iddiasında son durum nedir, Alper Tasalı tutuklandı mı? soruların yanıtları merak konusu haline geldi.

Fatma Yasak, boşandığı eski eşi Alper Tasalı tarafından "şiddet" gördüğü iddiası ile sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gündem oldu. Şiddet gördüğü için eşinden boşandığını ifade eden Fatma Yasak kimdir, kaç yaşında eski eşi Alper Tasalı kim, tutuklandı mı?? Fatma Yasak'e şiddet iddiasında son durum nedir? İşte şiddet iddiasına ilişkin yapılan son açıklamalar...

FATMA YASAK KİMDİR, ŞİDDET OLAYI NEDİR? ESKİ EŞİ ALPER TASALI TUTUKLANDI MI?

Evliliğinin ilk aylarında şiddet gördüğü için eşinden boşanan Fatma Yasak, sonrasında yaşadığı süreci sosyal medyada dile getirince gündem oldu. Eski eşinin silahla alıkoyduğunu söyleyen Yasak, "1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni kolaylıkla yakalayabilirdi ve şu an size bu yazıyı yazamazdım. O gün de öldüremedi beni. Ama son olmadı da. Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun" şeklinde konuştu.

Şiddet gördüğü için eşinden boşandığını ifade eden Fatma Yasak isimli kadının anlattıkları sosyal medyanın gündemine oturdu. Eski eşi Alper Tasalı tarafından silahla alıkonulduğunu ifade eden Fatma Yasak, ölümden kurtulduğunu ancak gözaltına alınan Tasalı'nın tutuksuz yargılandığını ifade etti. Yasak, "Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun" dedi.

Yasak, yaşadığı süreci sosyal medya hesabından detaylı bir şekilde anlattı. Evliliğinin ilk aylarından itibaren şiddet gördüğünü belirten Fatma Yasak şu ifadelere yer verdi:

HAYALİNİ KURDUĞUM ŞEYLER AYNI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMEDİ

"14 Nisan 2019 tarihinde Alper Tasalı isimli şahısla evlendik. Evliliğimizin ilk 4 ayı annesi ile yaşamaya karar verdik. Bir işe girdim ve çalışmaya başladım. Hedefimiz kendi evimize çıkmaktı fakat hayalini kurduğum şeyler aynı şekilde gerçekleşmedi. Daha evliliğimizin ilk ayında başladı şiddet, dayak, hakaretler. Her akşam işten gelir yemeğimizi yer odamıza geçerdik ardından tartışma, ardından dayak yeme, ardından uyku ve sabah tekrar işe gitme. Bu böyle 4 aya yakın sürdü ve bu duruma eşimin annesi de defalarca tanıklık etti.

Daha sonrasında 28 Ağustos 2019 tarihinde o evden çıktım ve aile evime döndüm fakat kabusum bitmedi. Telefonuma bitmek bilmeden gelen tehdit mesajları hakaretlerin ardı arkası kesilmedi. Bir şekilde kendisini aileme ve bana ben pişmanım diyerek inandırdı ve barışmaya ikna etti. Daha sonrasında o kendi annesinde bense kendi ailemle yaşadığım bir yıllık bir durumun içine düştüm. Kendisi haftada 1 veya 2 kez ailemin evine gelerek evliliği sürdürme çabasındaydı. Bu süre içerisinde de defalarca ayrılmak için çaba gösterdim fakat televizyonlara çıkan kadınları öldürüp serbest kalan insanları gördükçe korktum ve hep sineye çekmeye başladım.

1 SAAT BOYUNCA ÖLMEMEYE ÇABALADIM

Bir gün evdeyken birden kapı çalındı ve dalgınlıkla kapıyı açtığımda kendisini karşımda gördüm elinde bir bıçak vardı ve bana saldırmaya başladı. 1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni kolaylıkla yakalayabilirdi ve şu an size bu yazıyı yazamazdım. O gün de öldüremedi beni. Ama son olmadı da. 1 yıl bu şekilde geçtikten sonra bana kendisinin bir ev tuttuğunu artık hayatımızın güzel geçeceğini kendisinin değiştiğini söyledi. İnandım. İnanmamam gerektiğini bile bile inandım ve 2020 Ekim ayında kendi evimize çıktık. İlk birkaç ay her şey güzel gibi gelirken sonrasında tekrardan gerçek yüzüyle bana geldi. Bu leblebi neden dışarda, internetim kesildi, 'Neden yemek yapmıyorsun' gibi bin bir çeşit şeyden kavgalar yükselmeye başladı ve kaçınılmaz son olan şiddetle yine yüz yüze geldim.

"2021 TEMMUZ AYINDA EŞYALARIMI ALARAK AİLEMİN EVİNE GELDİM"

Sürekli kendisinin bana yetemediğini söyleyen bir adamla sürekli benim onu parası olmadığı için, altında arabası olmadığı için aldatacağımı düşünen adamla geçen 2 yılın sonunda adalete koşmaya cesaret buldum ve 2021 Temmuz ayında eşyalarımı alarak ailemin evine geldim. Kendisi ilk başta anlaşmalı boşanmayı kabul etmediğini ona 40 bin TL para verirsem kabul edeceğini söyledi. Bunun üzerine ona çekişmeli dava açacağımı ve yaptığı her şeyi anlatacağımı söyleyince anlaşmalı boşanma davasını kabul etti. İmza attı fakat yine de iş böyle kalmadı. Davayı açtıktan sonra yine devam eden tehdit mesajları, hakaret mesajlarıyla devam eden 1 aylık süreç sonunda dün olaylar patlak verdi.

20 Ağustos 2021 tarihinde öğlen 12 çeyrek sularında ailemin evinden iş görüşmesine gitmek amaçlı çıktım. Durağa kadar minibüsle gittikten sonra durakta indim ve yürümeye başladım. Ve önümde beyaz Toyota Corolla marka bir araç durdu. İçinden Alper Tasalı indi ve elinde silah vardı. Öncelikle bana 'arabaya bin' dedi o an kaçmak benim için ölüm olurdu ki, kaçmama fırsat tanımamak adına elindeki silahı yan tarafıma doğru ateşledi ve arabaya bin diye tekrarladı. Ben de binmek zorunda kaldım ve çevremizden o an polise ihbar edenler olmuş bu durumu araca binerken 3 defa KADES uygulaması üzerinden çağrı gönderdim. Araca beni bindirdikten sonra hızla yola çıktı.

Nereye gidiyoruz dediğimde Silivri'de boş bir araziye çekip önce beni sonra kendini öldüreceğini dile getirdi. O sıralarda KADES'ten ihbarımı gören ekipler beni aradı. Polis olduklarını anlamaması için 'iş görüşmesine gideceğim yer arıyor' dedim ve telefonu açtım. Polis memurlarına iş görüşmesine gelemediğimi, acil Silivri tarafına gitmem gerektiğini ve şu an Silivri'ye gidiyor olduğumu belirttim. İlk başta anlayamadılar ve KADES'ten aradıklarını söylediler. Ben de 'evet biliyorum adresinizi fakat gelemiyorum anlıyorsunuz değil mi' dediğimde anladılar ve benden WhatsApp üzerinden konum istediler. Onlara konumu hızlıca atıp mesajları silmiştim görmemesi için fakat tekrar gelen bir mesajla telefonumu elimden aldı ve polisle iletişime geçtiğimi fark etti. Daha sonra ikimizin telefonunuza camdan fırlattı ve hızla yola devam etti. Telefonlar da gidince yapabileceğim en doğru şeyi düşündüm ve onu barışacağımıza ikna ettim. Baktım ki, o da buna sıcak yaklaşıyor.

Ona silahla polisin bizi görmesinin sıkıntı olacağını silahı ailemin evine bırakmamızı oradan birkaç eşyamı alıp çıkacağımı ve daha rahat gidebileceğimizi söyledim. İlk başta yanaşmadı fakat sonunda ikna ettim ve eve geri dönüş yoluna girdik. Sonrasında silahı mermileri ve bıçağını alıp eve çıktım. Eve çıktığım anda babama durumu anlattım ve polis ekiplerini aradık. Ekipler geldi ve bizi önce hastaneye ardından büroya götürdüler. Öğlen 1'den akşam 8'e kadar süren bu durumun ardından bu şahsı nezarethaneye koydular. Sabah ise nöbetçi mahkemeye çıkacağını söylediler. Herkesin bildiği gibi kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir suç iken bu işe hile şantaj ve silah girdiğinde cezası daha da artan bir suç. Fakat bugün Alper Tasalı'nın nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılandığını öğrendim.

GÜLMEK İSTİYORUM

Şimdi bu adam bir kez bir suç işleyip çıktı ve şunu düşünecek ben bu kadını öldürsem de yine çıkarım. Ben yarın veya 1 ay sonra televizyona bir kadın daha katledildi haberiyle görülmek istemiyorum. Ben yaşamak istiyorum. Nefes almaya devam etmek gülmek istiyorum. Alper Tasalı potansiyel bir katildir ve buna göz yummayın ben Özgecan gibi Aleyna gibi olmak istemiyorum bu kişinin tutuklanmasını ve 2 yıldır bana yaşattıklarının cezasını çekmesini istiyorum. Lütfen sesimi duyun ve duyurun."

UZAKLAŞTIRMA KARARI ALINDI

Fatma Yasak ayrıca kendisine gönderilen tehdit mesajlarını da paylaştı. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Alper Tasalı sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Uzaklaştırma kararı alınan Alper Tasalı'nın silahına da polis tarafından incelenmek üzere el konuldu

SERBEST BIRAKILDI, TEHDİTLERE DEVAM ETTİ

Güvende olmadığını, öldürülme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Yasak, tek talebinin failin tutuklanması olduğunu söyledi. Yasak, şöyle devam etti: "Hadi akıllı davranalım, çok büyük sıkıntıdasın, gel silahı annemlerin evine bırakalım, ben de eşyalarımı alıp çıkayım dedim. Bir süre sonra annemlerin evine döndük. Silahı, bıçağı, mermileri aldım. Evde babam vardı, polisleri aradık. Gelmeleri 15 dakika sürdü. Polisler geldi, ertesi gün nöbetçi mahkemeye çıkarıldı, tutuksuz yargılanacağını öğrendik. Kendisi serbest bırakılmış. Çıktığı gibi sosyal medyada 'hiç ummadığın bir anda elbet bir gün' yazmış. Bu rahatlığı tanımışlar ona. O şimdi 'suç işledim ama beni serbest bıraktılar, öldürsem de çıkarım' kafasındadır. Ben şu anda evden çıkamıyorum. Belki şu anda kapımın önünde, belki beni bekliyor. Sesimi duyun, ben tutuklanana kadar durmayacağım."

ALPER TASALI KİMDİR, NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Sosyal medyanın gündemine oturan Alper Tasal'nın Zonguldak'lı olduğu ve İstanbul'da yaşadığı biliniyor. Namık Kemal Üniversitesi'nde yüksek öğrenim gördüğü belirtilen Tasalı'nın daha önceden eski eşini kaçırdığı gerekçesi ile bir gün nezarette kaldığı, ardından serbest kaldığı biliniyor. Alper Tasalı'nın kaç yaşında olduğu bilgisine ise henüz ulaşılamadı.

ALPER TASALI TUTUKLANDI MI?

Daha önce eski eşini de kaçırdığı ve bu yüzden 1 gün boyunca nezarethanede kaldığı bilinen Alper Tasalı, eşi Fatma Yasak'ı öldürmek üzere kaçırmasının ardından polis ekiplerince yakalanarak nezarete götürülmüştü. Ancak sonrasında adliyeye götürülen Tasalı'nın tutuksuz yargılanmasına karar verildiği ifade ediliyor. Bu kararın üzerine ise sosyal medyada #AlperTasalıtutuklansın etiketi gündeme yükseldi.

3 yıl önce evlendiği eşinden şiddet gördüğü için boşanma davası açtığını ama davanın sorunlu olduğunu öne sürerek yaşadığı süreci sosyal medyan anlatan Fatma Yasak'ın paylaşımı sosyal medyada geniş yankı buldu. Genç kadının açıklamaları sonrası Alper Tasalı hakkında Başsavcılık tarafından yakalama kararı çıkarıldı.

Fatma Yasak'ın ihbarıyla gözaltına alınan Alper Tasalı, soruşturma başlatan Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklama istemiyle nöbetçi Büyükçekmece Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, nöbetçi hakimlik de adli kontrol tedbiri uyguladığı Tasalı'yı serbest bırakmıştı.

ŞÜPHELİ YENİDEN GÖZALTINA ALINDI

Bu karara soruşturma savcılığınca itiraz edildi. İtirazı değerlendiren hakimlik, şüpheli Tasalı hakkında, "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçundan tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Bu karar sonrası şüpheli, tekrar yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli Alper Tasalı'nın yarın Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniyor.

OLAY

Fatma Yasak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul Esenyurt'ta boşanma aşamasındaki eşi tarafından silah zoruyla araca bindirilip Silivri'ye boş araziye götürülmeye çalışıldığını, şiddet gördüğünü ve tehdit edildiğini öne sürerek, yardım istemişti.

Fatma Yasak, eşiyle yaşadığı sıkıntıları ve maruz kaldığını ifade ettiği şiddet olaylarını da paylaşımlarında anlatmıştı.

KADES UYGULAMASINDAN POLİSE ÇAĞRI GÖNDERDİ

Paylaşımlarında, "20 Ağustos'ta iş görüşmesine giderken bir araçla yaklaşan eşi Tasalı'nın elindeki silahla, ateş edip korkutarak kendisini zorla arabaya bindirdiğini ve araca binerken KADES uygulaması üzerinden 3 defa çağrı gönderdiğini" belirten Yasak, "eşinin kendisini Silivri'ye boş bir araziye götürdüğünü ve KADES'ten ihbarını gören ekiplerin kendisini aradığını" aktarmıştı.

 • Fatma Yasak kimdir
 • Alper Tasalı kim
 • Fatma Yasake şiddet iddiasında son durum
 • Alper Tasalı tutuklandı mı?
 • Fatma Yasak kaç yaşında
 • fatma yasak nereli
 • alper tasalı twitter
 • alper tasalı instegram
 • fatma yasak instagram
 • fatma yasak twitter hesabı
<p>Saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için yeni bir teknoloji geliştirildi. Saç ekimi ö

Koronavirüs nedeniyle dökülen saçlara oksijen tedavisi

Dünyada ilk kez üretildi! Türk mühendis ''gücü çevirdi'' ambargoyu aştı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ekim 2021)

Gizli kasa her şeyi değiştirdi! Tadilat sırasında şans eseri bulundu